Benzin ve Motorine Zam Yapılacak! Zam Pompa Fiyatlarına Yansıtılacak mı?

Dolar ve Eurodaki artış nedeniyle motorin ve benzin fiyatlarına artış yapılıp yapmayacağı sorulmakta. Buna göre 13 Ağustos tarihili dolar fiyatları ve benzin zammı yapılıp yapılmayacağını aktaracağız.

Benzin ve Motorine Zam Yapılacak! Zam Pompa Fiyatlarına Yansıtılacak mı?

Dolar kurundaki dalgalanma sonrasında motorin ve benzin fiyatına zam gelecek mi?

Dolar kurundan en çok etkilenen ürün fiyatlarından bir tanesi olan motorin ve benzin ABD'nin yapmış olduğu tavrı ve dünya piyasasında yaşanan ekonomik gelişmelerin ardından dolar kurunda yükselmeler yaşandı.

EPGİS'TEN AÇIKLAMA!

Dolar kurunda yaşanan gelişmelerin ardından benzin piyasasına yansıtılıp yansıtılmayacağı merak konusu olmuştu. Bilindiği gibi daha önce alınan bir karar ile benzin ve motorin fiyatlarına yapılan düzenleme sonrası zamların doğrudan tüketiciye yansıtılmamasına ve Özel Tüketim Vergisinden karşılanacağı belirtildi. Buna göre tüketicilerin gelecek olan açıklamalarda bu düzenlemenin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Epgis sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 14 Ağustos tarihinden geçerli olmak üzere benzin ve motorine zam yapılacağını açıkladı!

BENZİN VE MOTORİNE ZAM! YANSITILACAK MI?

14 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olmaj üzere benzine 46 kuruş, motorine ise 58 kuruş zam yapıldı. Yapılan zamlardaki artış oranları ötv'den karşılanacak. Pompa fiyatlarına zamlar yansıtılmayacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 21:14
YORUM EKLE