Belediye Destekliyor, Kadınlar Üretiyor!

Kadınlara önem veren bir belediyecilik anlayışı ile çalışma yaptıklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "İlçemizde bulunan hanımlar üretiyor, biz ise belediye olarak her türlü desteği veriyoruz" dedi.

Belediye Destekliyor, Kadınlar Üretiyor!

Kemalpaşa Belediyesi tarafından 2016 yılında kurulan Kadınlar Kulübü, ilçede bulunan kadınlara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler, girişimcilik ve el sanatı kursları, kadın dayanışma programları gibi birçok etkinlik gerçekleştiriyor. Kadınlara yönelik özel çalışmalar yapan kadınlar kulübü, açtığı kurslarla da kadınların emeğini değere dönüştürüyor.

2016 yılında kurduğumuz kadınlar kulübü ile ilçemizde yaşayan hanım kardeşlerimize yönelik çok önemli çalışmalar yaptık ve halkımızın takdirini topladık. Belediye olarak hanım kardeşlerimizin mutlu olması hedefiyle projeler yapmaktayız. Özellikle kadınlarımızın istihdama katılması ve ekonomik hayatta yer bulması adına çalışmalar yapıyoruz; ayrıca kadınlarımızın kente bakış açılarını öğrenmek ve sorunların bizzat dinlemek için bütün mahallelerimizde toplantı yaptık” diye konuştu.

Kadınlar Kulübü tarafından açılan aşçılık pastacılık, dikiş nakış, halı ve kilim dokuma, resim, ebru, hat ve çini, ahşap boyama gibi birçok alanda kurs açılıyor. açılan bu kurslarda üretilen ürün ve eşyalar, başta pazar yerimiz ve sosyal tesislerimiz olmak üzere hanım kardeşlerimiz tarafından uygun görülen günlerde satışa sunuluyor.

Uğurlu, kadınlardan talep gelmesi halinde farklı alanlarda da kurs açabileceklerini ifade ederek, Kemalpaşa'da yaşayan bütün kadınların kadınlar kulübü aracılığı ile sosyal ve kültürel faaliyetlere katılabileceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE