Bedelli Askerlik Ücretleri Kaç TL Oldu?

Bedelli askerlik yapmak isteyenler 2020 yılının ikinci yarısında bedelli askerlik ücretini kaç TL olarak yatıracaktır?

Bedelli Askerlik Ücretleri Kaç TL Oldu?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile yeni askerlik sistemine geçildi. Buna göre yeni askerlik sisteminde yaş şart olmadan herekesin bedelli askerlik yapabileceği belirtildi ancak bedelli askerlik yapabilmek için bakanlığın belirlemiş olduğu banka hesabına ödemelerin yapılması gerekmektedir. Peki şu anda bedelli askerlik yapmak isteyenler kaç TL ödeyecek, 2020 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik ücretlerin ne kadar?

Bedelli Ücreti: 37 Bin 70 TL

Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirtilen tutara göre 2020 yılının Temmuz ile Aralık ayında askerlik yapacak olan kişilerin bedelli askerlik yapmak için banka hesabına 37 bin 70 TL'lik ödemeyi yapması gerektiği belirtildi. Buna göre tutar bilindiği üzere memur maaşları üzerinden yapılmakta olup ilgili tutarın çarpılmasıyla belirlenmektedir. Türkiye'de yaşayan vatandaşlar TL kuru üzerinden ödeme yaparken yurt dışında olup Türkiye'de bedelli askerlik yapacak olanların 5563 euro ödeme yapması gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Eğitimi Var Mı?

Bedelli askerlik ücreti yatıranların direkt olarak askerlik hizmetleri yapılmış sayılmamakta olup ödeme yapıldıktan sonra ilgili askerlik yerine teslim olunmakta ve 21 günlük eğitim alınmaktadır. 21 günlük eğitimin verilmesinden sonra bedelli askerlerin terhis işlemleri gerçekleştirilmekte ve terhisleri ile beraber askerlik ödevlerini tamamlamış olarak sayılmaktadırlar. Şu anda belirlenmiş olan bedelli askerlik ücreti 37 bin 70 TL'nin 2021 yılı için değişeceği biliniyor.

YORUM EKLE