Başvuranlara 50 Bin TL Kredi Desteği!

Kendi işini kurmak isteyenlere KOSGEB'ten 50 Bin TL'ye kadar kredi imkanı geldi. Gerekli başvuru şartlarının sağlayan kişiler 2 yıl sonra ödemeli kredi alabilirler.

Başvuranlara 50 Bin TL Kredi Desteği!

Kendi işini kurmak isteyenler için ülkemizde birçok uygulama bulunmakta olup özellikle bu desteklerden en bilineni ise KOSGEB tarafından yapılan 50 bin TL hibe ve kredi desteğidir. Bu doğrultuda özellikle birtakım şartları sağlayan herkes bu destekten yararlanarak kendi iş yerini kurabilmekte olup, başvuru şartlarını ve diğer detayları merak edenler için bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB tarafından vatandaşlara sağlanan 50 bin destek imkanından yararlanmak isteyenler birtakım şartları sağlamak durumundadır. Bu şartlar arasında İŞKUR tarafından gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitimi programlarına katılım ve bu programları tamamlayarak sertifika almak, ilgili sertifika kapsamında yeni bir proje hazırlamak, hazırlanan projelere kurula sunmak ve son olarak ise bu proje çerçevesinde KOSGEB ‘ten onay almak şartları ile sonrasında işi kurmak harcanan tüm masrafları faturalandırmak şartlarının sağlanması gerekmektedir.

Kredi Desteği Detayları

KOSGEB tarafından başvuru yapan ve gerekli şartları sağlayanlara verilecek olan kredi ve destek olanağından yararlanmak isteyen vatandaşlara toplamda atölye çalışması da dahil olmak üzere ücretsiz eğitimlere katılmaları şart koşulmuş olup bu eğitimler haftada 32 saat olarak gerçekleşmektedir. Kursu bitirme tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde 50 bin TL hibe desteği alınmaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca girişimciler isterlerse 100 bin TL de faizsiz kredi olanağından yararlanabilmektedir. Hibe değil de krediyi almaya hak kazananlar ise aldıkları kredileri 2 yıl sonra geri ödemeye başlayacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve destek olanağından yararlanmak isteyenler için başvurular https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/180/nereden-baslamaliyim adresi üzerinden yayınlanan rehbere göre yine bu rehberde yer alan unsurlara dikkat ederek gerçekleştirilmelidir. Bu doğrultuda ise ilk olarak veri tabanına kayıt olunması ve beyanname doldurulması gibi işlemlerin yapılması gereklidir.

YORUM EKLE