Başbakandan ve Muharrem İnceden Emeklilikte Yaşa Takılanlar İle İlgili Açıklama

Seçim tarihine çok az bir vakit kaldı ve adayların vaatleri de tartışma konusu oldu. Muharrem İnce 100 gün içinde emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğini ifade etti. Başbakan Yıldırım ise bu düzenin bozulmasının Türkiye'yi krize sürükleyeceğini ifade etti. Başbakan Yıldırım hangi açıklamalarda bulundu? Muharrem ince hangi açıklamalarda bulundu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Başbakandan ve Muharrem İnceden Emeklilikte Yaşa Takılanlar İle İlgili Açıklama

Çeşitli yayın araçları ile emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesi için sürekli talepte bulundukları biliniyor. Yaş sorunu yüzünden emekli olamayan vatandaş kendi sorunlarının da seçim döneminde çözülmesi için talepte bulunuyor. Peki liderler bu konu ile ilgili hangi açıklamalarda bulundu? Muharrem İnce ve Başbakan Yıldırım bu konu ile ilgili neler söyledi?

BAŞBAKAN YILDIRIMIN AÇIKLAMALARI

Başbakan Binali Yıldırım emeklilikte yaş yüzünden sorun yaşayan kişilerle ilgili açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım emekli olmak için belirlenen yaşın çok eski dönemlerde yapılan bir reform olduğunu ifade etti ve bu reformun hiçbir şekilde bozulamayacağını eğer bozulacak olursa bu yüzden Türkiyenin bir krize gireceğini krize girmemek için bu reformun devam edeceğini açıkladı.

MUHARREM İNCENİN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Adayı olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de bu konuya değindi. İnce açıklamalarında kendisini Cumhurbaşkanı seçtikleri takdirde emeklilikte yaşa takılıp emekli olamayanların problemini 100 gün gibi bir süre içerisinde çözeceğini ortada bir problem bırakmayacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 4 yıl Önce

Oyumuz eyt için.ince

ERTAN
ERTAN - 4 yıl Önce

Oyum EYT için İNCE ye

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

İnşAllah

tahsin
tahsin - 4 yıl Önce

yeterartikyilardiradaletineguvenerekoyverdigimpartibiziyariyolda bıraktı artık oydayok guvenmekte

Özkan
Özkan - 4 yıl Önce

Bu zamana kadar MHP ye verdim oyumu eyt için inceye verecem oyumu 7865 pirim oldu 25 yıldır iş hayatım var yeter artık

Özkan
Özkan - 4 yıl Önce

Bu zamana kadar MHP ye verdim oyumu eyt için inceye verecem oyumu 7865 pirim oldu 25 yıldır iş hayatım var yeter artık

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Oyum eyt için