Bankalarda Hesap İşletim Ücreti Kalktı Mı?

Kamu ve özel bankalarda hesap işletim ücreti adı altında kesintiler artık alınmayacak mı? İşin olsa ekibi olarak merak edilen bu sorunun cevabı haberimizde

Bankalarda Hesap İşletim Ücreti Kalktı Mı?

Kamu ve özel bankalarda hesap işletim ücreti adı altında kesintiler artık alınmayacak mı? 

Bir çoğumuzun işlerimizi gün içerisinde olası acil durumlar ile ücret gönderimlerimizi havale ve eft yoluyla yapmaktayız. Eft işlemleri farklı bankalar üzerinden sağlanan transfer olduğundan ekstra bir hizmete sahip olduğundan bankalar para almaktadır fakat çoğu banka kendi müşterileri arası yapılan transferler neticesinde de para alabiliyorlar. Bir çok banka tarafından yapılan bu kesintilerin yasal olup olmadığı çoğu zaman tartışma konusu olmakta. Yargının da bu konuda verdiği bazı kararlar bulunuyor!

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ KALKTI MI?

Bugüne kadar çoğu banka havale ücretlerinde de bir çok müşterinden işletim ücreti almaktadır. Fakat Bankalar tarafından yapılan yeni tasarım ile birlikte artık bankalar hesap işletim ücreti alamayacak hatta bu zamana kadar ödediklerinizi de alabilme ihtimaliniz bulunuyor fakat dava açmanız gerekmektedir. Özellikle kredi çeken vatandaşla geriye dönük yani son 10 yıl içerisinde çekilen kredilerin dosya masrafı ücretlerini geri iade isteyebilirler. Bankalar bu ücreti ödemedikleri takdirde yasal yollar ile bu ücretler geri iadesi talep edilebilmekte. Bazı bankalar bu sebeple dosya masrafı veya hesap işletim ücreti kesintileri yapmıyor. Bu duruma örnek olarak İşbank hesap işletim ücretini kaldırarak müşterilerini sevindirdi.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE