Bankalar Emeklilere Promosyon Ödemesini Ne Zaman Yapacak?

Kamu ve özel bankalar emeklilere promosyon ödemesi yapacak. Peki promosyon ödemeleri ne zaman, hngi tarihte yapılacak?

Bankalar Emeklilere Promosyon Ödemesini Ne Zaman Yapacak?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan yerli ya da yabancı sermaye ile açılmış bankalar ve kamu bankaları emeklilere promosyon ödemesi yapmaktadır. Ödemelerin yapılması için emekli ile bankanın anlaşması gerekmekte ve ilgili emekli belirlenen süre boyunca emekli aylıklarının o bankadan alması gerekmektedir. Buna göre 2017 yılında yapılan anlaşma neticesinde emekliler anlaştıkları bankadan 3 yıl boyunca emekli maaşlarını aldılar. Bu anlaşma neticesinde emeklilere bankalar farklı tutarlarda ödemelerini yaptı. 2020 yılında anlaşmalar sona erdi peki şimdi promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak?

Promosyon Ödeme Tarihi Belli Mi?

Bankaların 2017 yılında yaptığı anlaşmalar Mart 2020 tarihi itibari ile sona erecektir. Şu anda bankalardan emeklilere aylıklarını kendilerinden almalarına karşılık promosyon ödemelerini ne zaman yatıracaklarına yönelik bir açıklama yok fakat Mart ayı içerisinde ödemelerin yatırılmaya başlaması beklenmektedir. Buna göre Mart ayının farklı günlerinde kendileri ile anlaşan emeklilerin promosyon ödemeleri banka hesaplarına ya da maaş hesaplarına yatırılacaktır. Peki promosyon ödemelerinin ne kadar olduğu belli mi?

Ne Kadar Promosyon Ödenecek?

Bankalardan promosyon ödemelerine yönelik resmi bir anlaşma yapılmadı bu yüzden her hangi banka farklı tutarlarda promosyon ödemesi yapıyor. Kimi banka 500 TL, 600 TL gibi bir rakam ödemesi yaparken kimi bankalar 1.000 TL'ye kadar yükselen tutarda promosyon ödemesi vereceğini duyurdu. Buna göre bu sene bankalar yanlarında başka emekliyi getirenlere ekstra ücret ödemesi de yapıyor. Eğer sizlerde yanınızda eşiniz dahil farklı emekliler de getirirseniz kişi başı 100 TL ile 150 TL aralığında ödeme alabilirsiniz.

YORUM EKLE