Bankada Parası Olan Vatandaşları İlgilendiren Karar!..

Mevduat hesaplarınızda devletin sizlerden almış olduğu vergi oranları düşürerek 1 yıl üzerinde olan vadeli Türk Lirası hesaplarında yüzde 10 olan vergi oranı %0’a indirirdi. 1 yıldan daha az olan 6 ay vadeye uygulanmış olan vergi ise %5’e indirildi.

Bankada Parası Olan Vatandaşları İlgilendiren Karar!..

Bankalar üzerinde vadeli mevduat hesabı açan kişileri ilgilendiren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi dün gece saatlerinde yayınlandı. Yayımlanan kararnameye göre Türk Lirasıyla yapılan tasarrufun teşvik edilmesi amaçlanıyor. Bu amaç doğrultusunda açmış olduğunuz mevduat hesaplarınızda devletin sizlerden almış olduğu vergi oranları düşürerek 1 yıl üzerinde olan vadeli Türk Lirası hesaplarında yüzde 10 olan vergi oranı %0’a indirirdi. 1 yıldan daha az olan 6 ay vadeye uygulanmış olan vergi ise %5’e indirildi.

DÖVİZ MEVDUATLARINDA DA DEĞİŞİKLİK        

Döviz mevduatlarında alınan vergi oranlarında ise arttırılmaya gidildi. 6 ay olan vadeli döviz hesaplarınızda vergi oranı %20’ye çıkarılırken 1 yıl ve üzeri olan vadeli döviz hesaplarında ki oran ise %16’ya yükseltildi.

 Yapılan bu değişikler 31 Ağustos 2018 (bugün) tarihinden itibaren uygulanmaya başlanarak hesaplarınıza yansıyacak. Yapılan bu değişiklikler 3 ay süreyle geçerli olacağı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 13:03
YORUM EKLE