Balıkesir’li Çiftçiye Müjde, Borçlar Erteleniyor!

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bu yıl yaşanan doğal afetler nedeni ile çiftçiler olumsuz etkilenmişti. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü bu afetler nedeni ile zarar gören çiftçilere müjde verdi. İşte ayrıntılar…

Balıkesir’li Çiftçiye Müjde, Borçlar Erteleniyor!

Balıkesir’li Çiftçiye Müjde, Borçlar Erteleniyor!

Kış aylarında Balıkesir’in burhaniye ilçesinde meydana gelen doğal afetler nedeni ile çok sayıda çiftçi mağdur olmuştu. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü bu felaketten etkilenen çiftçilerin borcunun erteleneceğini duyurdu. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borcu olan gerçek veya tüzel üreticilerin borçlarının ertelendiğine dair yapılan açıklamada, 2015/7510 Sayılı Kararname 10.04.2015 tarih ve 29322 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada söz konusu kararnamenin 01.01.2015 tarihinden 31.12.2015 tarihine kadar meydana gelen yangın, samyeli, aşırı sıcak, heyelan, çığ, taban suyu yükselmesi, fırtına, sel baskını, kar fırtınası, aşırı yağmur, aşırı kar, kuraklık, don, hortum, yıldırım düşmesi, gibi doğal afetler nedeni ile çiftçilerin gördüğü zarardan dolayı borçların erteleneceği duyuruldu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada Çiftçi Kayıt Sistemine ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olup üretim faaliyetlerine devam eden gerçek veya tüzel üreticilerin borç ertelemesine tabi olacağı duyuruldu. Bu erteleme T.C Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan düşük faizli kredi borçlarının ertelenmesi olarak duyuruldu. Çiftçiler bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvuruda bulunacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE