Bakanlıktan Beklenen Müjde Geldi! Her Çalışana 1.103 TL Ödeme Yapılacak!

Milyonlarca işçiyi çok yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Pandemi süresince yankılar hala devam etse bile normalleşme çalışmaları ile ülkemizde 159 bine yakın iş yeri ile beraber normal çalışma zamanlamalarına geçiş süreçleri de başlamış bulunmakta. İşte detaylar..

Bakanlıktan Beklenen Müjde Geldi! Her Çalışana 1.103 TL Ödeme Yapılacak!

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Selçuk; Salgın sonrasından sonra ülkemizde başlanan normalleşme süreci 159 bine yakın iş yerinin normal zamanlamaya dönmeye başladığını salgının bütün vatandaşlar üzerinde etkilerinin belirgin bir şekilde hissedilir olduğunu bu süreçte vatandaşlara destek olmak adına 950 milyon TL civarında sigorta primleri ödenerek bir milyondan fazla çalışma içinde yardımlarda bulunuldu.

1 Temmuz 2020 tarihinden beri bu zamana kadar başvuruda bulunan vatandaşlar ilgili ödeneklerden yararlanmak isteyenler ile nakdi destek ücretine başvursan işletmelerde yardımlardan yararlanarak sigortalıların normal çalışmalarına geçiş yapması ile beraber bu yardımlardan yararlanma hakkı kazanmış oldular. Bu süreçte pandemi şartları işle birlikte ekonomik duruma göre yapılan ödenekler 31 Aralık2020 tarihine kadar da sürdürülmeye devam edecek.

KÖ Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

26 Mart tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararı ile başlatılan yardımların 2 ay sürmesine karar verilmişti. Bu yardımlar 31 Ekim tarihine kadar da aralıksız olarak sürmeye devam edilecek.

Bu zamanlarda ücretsiz izine çıkan vatandaşların ya da aksi sona eren vatandaşların yanı sıra nakdi destek ücretlerinden 1 milyon 900 bin den fazla çalışan vatandaşlar bu yardımlar yararlanma olanağına sahip oldu. Bunlara paralel olarak bu geçirdiğimiz dönem içinde 775 binden fazla vatandaş içinde işsizlik ödenekleri verildi ve pek çok vatandaş bu ödenekten yarar sağlamış oldu. Toplam 3 milyon 575 bin çalışan vatandaş adına da ödenekler sağlandı. Yapılan toplam ödemelerin tutarı ise 3 milyar 128 milyon 717 bin 143 TL olduğu açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 21:40
YORUM EKLE