Bakandan Poşetlerle Alakalı Açıklama: "Emine Erdoğan' ın Himayesinde..."

Çevre düzenlemesiyle alakalı paralı poşet uygulamasındaki düzenleme için açıklamalar yapan Bakan Kurum, poşet projesinin Emine Erdoğan' ın himayesinde olduğunu aktardı...

Bakandan Poşetlerle Alakalı Açıklama: "Emine Erdoğan' ın Himayesinde..."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada, poşetlerin ücretli olmasıyla alakalı Sıfır Atık Projesinin Recep Tayyip Erdoğan' ın eşi Emine Erdoğan' ın himayesinde olduğunu söyledi. Açıklamasında " Biz Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Bakanlık olarak 'Sıfır Atık Projesi'ni yürütüyoruz. Proje kapsamında biz artık çöp kamyonu istemiyoruz, çöp toplamak istemiyoruz. Dolayısıyla çöpleri kaynağında ayrıştırarak, bertaraf etmek istiyoruz. Buna ilişkin de bu proje tüm Türkiye'ye yayıldığı zaman yıllık 20 milyar lira tasarruf sağlayacağız ve 100 bin kişiye de doğrudan istihdam sağlayacağız. O yüzden bu proje bizim için önemli. Biz aynı azim ve kararlılık ile yürüyeceğiz. Vatandaşlarımızda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı ben çok teşekkür ediyorum. " şeklinde konuştu.

Renkli görüntüler sosyal medyaya yansıyor

Özellikle sosyal medya platformlarında poşetlerin ücretli olarak vatandaşlara verilmesiyle alakalı renkli görüntüler gündeme yansıyor. Bazı vatandaşlar tarafından poşetlerle alakalı tepkiler gündeme getirilse de bazı vatandaşların da uygulamadan memnun olduğu ifadeleri kullanılıyor. Bir vatandaşın da bir markete poşete para vermemek için eşeğiyle girdiği görüntüler sosyal medyada fenomen olmuş durumda. Uygulamanın yanlış işletildiğini düşünen vatandaşlar tarafından bu görüntülere tepki gösterilirken, oldukça güldüren paylaşımlarda yapılmaya devam ediliyor. Poşetlerin ücretli olarak kullanıma sunulmasıyla alakalı ilerleyen günlerde neler yaşanacağı merak konusu haline dönüştü. Sizlerin poşetlerin ücretli olmasıyla alakalı düşünceleri nelerdir? Yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül Kaçar
Ayşegül Kaçar - 2 yıl Önce

Ekmek alıyoruz ona bile poşet parası isteniyor ekmek için doğada kaybolan poşetlerden barı kullanılsın yada ekmek poşetlerinden ücret alınmasın.

serhat
serhat - 2 yıl Önce

madem poset kullanımını yok etmek istiyorlar poset veren yerlerin file vermesi icin kanun cikartin

mahmut
mahmut - 2 yıl Önce

posetler aslaa parali olmamali bu bir sacmaliktir dengesizliktir bunun cewreyle hic bir faydasida yokturr insanlaradan para koparmak icin yapilan bu debgesizlik bi an once bitmeli weya poset oarasi 25 kurus degildee 5 kurus olmaliiiii.....

Yorumsuz
Yorumsuz - 2 yıl Önce

Paranın kimlerin cebine gireceği belli oldu

Ayşe kara
Ayşe kara - 2 yıl Önce

Çok iyi fikir çevre doğa daha temiz kalacak emine erdoğana teşekkür ediyorum.