Bakandan Müjdeli Haber! Otomotiv, Konut, Beyaz Eşya Vergileri Düşürüldü

Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada uygulanmakta olan vergilendirmelere yönelik bilgilendirmeler yapıldı. Bakan Albayrak, konut vergileri, beyaz eşya vergileri ve otomobil vergileri üzerinde ÖTV oranlarının düşürüldüğünü müjdeledi. İşte tüm detaylar.

Bakandan Müjdeli Haber! Otomotiv, Konut, Beyaz Eşya Vergileri Düşürüldü

Canlı yayında yaptığı açıklamasında Berat Albayrak, çok önemli ifadeler kullandı. Ekonomideki iyileşmeyi sürekli kılmak amacıyla otomotiv, beyaz eşya ve konut vergilerini düzenlediklerini ifade etti. Açıklamasında " Konut satışlarında, KDV oranlarında % 18 den % 8'e indirim uygulamasına devam ediyoruz ve önümüzdeki süreçte yıl sonuna kadar 1 Kasım itibariyle yıl sonuna kadar bu noktada. İkinci bir nokta tapu harçlarının % 4' ten % 3' e indirilmesi, bu uygulamada yıl sonuna kadar devam edicek. Üçüncü başlığımız mobilya sektörü, bu alanda KDV oranını % 18' den % 8'e indiriyoruz. 4.başlığımız beyaz eşya sektörü, bu alandaki ÖTV oranlarını yıl sonuna kadar beyaz eşyalarda % 0'a indiriyoruz. ifadelerini kullandı."

Motorlu araçlardaki ÖTV 15 puan indi (1600CC)

Bakan Albayrak' ın açıklamalarında aktarıldığı üzere 1600 cc motorlu araçlardaki ÖTV puanı 15 indirildi. Beyaz eşyalardaki ÖTV oranlarının sıfıra indirildiğini aktaran Albayrak, ek olarak ticari araçlarda uygulanmakta olan KDV oranlarının % 18' den %1'e indirildiğini duyurdu. Ekonomimizi, daha hızlı hareketlendirmesi, piyasanın canlandırılması amacıyla bu uygulamanın başlatıldığını vurguladı.

Yeni KDV ve ÖTV oranları hakkında ne düşünüyorsunuz?

ÖTV oranları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce beyaz eşya vergileri, konut vergileri, otomobil vergileri yeni düzenlemeyle faydalı bir seviyeye çekildi mi? Yıl sonuna kadar sürecek bu düzenlemeye dair görüşlerinizi bekliyoruz...

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamuran akkoc
Kamuran akkoc - 2 yıl Önce

Zaten yıl sonu geldi iki ay kalmış şurda dalga geçiyorlar milletle başka bişey yok