Bakan Selçuk' tan Genel Sağlık Sigortası Borçları Hakkında Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada; genel sağlık sigortası prim borçlarının silineceğine yer verildi...

Bakan Selçuk' tan Genel Sağlık Sigortası Borçları Hakkında Açıklama

BAKAN SELÇUKTAN MÜJDELİ HABER GSS’DE GECİKME CEZALARI SİLİNECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. GSS prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyen vatandaşların gecikme cezalarının silineceğini duyurdu. Zehra Zümrüt Selçuk, GSS ile ilgili son durumun ne olacağını merak eden vatandaşlara, GSS prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyen vatandaşların gecikme cezalarının silineceğini söyledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk’un açıklamalarından satır başları:

“GSS’DEN VATANDAŞLARIMIZIN 99.1’İ YARARLANIYOR’’
1 ocak 2012 tarihinde hayata geçirilen genel sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerine erişemeyen hiçbir vatandaşın kalmamasınn hedeflendiğini açıklayan Selçuk, bu tarihten itibaren herhangi bir sağlık güvencesi bulunmayan vatandaşların genel sağlık sigortası kapsamına alındığını söyledi. Konuşmasına ülkemizdeki vatandaşların yüzde 99,1’inin genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlandığını da ekledi.

“FAİZSİZ ÖDEME İMKANIYLE BİRLİKTE GECİKME CEZASI VE ZAMMI SİLİNECEK”
Bakan Selçuk, Genel sağlık sigortası prim borçları biriken vatandaşlarımız için faizsiz ödeme imkanının getirildiğini açıkladı. Bu kapsamda biriken genel sağlık sigortası prim borçlarını 31.12.2018 tarihine kadar ödeyen vatandaşların nisan ayı,2018 yılıyla birlikte ve bu tarihlerden önceki dönemlere ait ödenmemiş prim borçlarının gecikme cezası ve gecikme zammının silineceğini duyurdu. KDJS Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu prim borçlarının 31.12.2018 tarihine kadar ödenmemesi halinde bu borçlara geçmişe yönelik  gecikme cezası ve gecikme zammının ekleneceğini açıkladı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Gss kapsami adı altında 25.12.2018 tarihinde 150 TL borç ve 16.26 TL de faizini ödedim ama bugün bu açıklama yapılmış o kadar saçma bi durumki bu ödedigim borç askerden geldim ve işsiz olarak geçirdiğim zamanın borcu ve gelir tespiti yaptırmamıştım