Bakan Müjdeledi! 2.5 Milyon Kişilik Yeni İstihdam Projesi Hayata Geçiriliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan son dakika açıklamasında, yeni istihdam projesinin hayata geçirileceği ve 2.5 milyon kişilik bir projenin uygulamaya alınacağı ifadelerine yer verildi..

Bakan Müjdeledi! 2.5 Milyon Kişilik Yeni İstihdam Projesi Hayata Geçiriliyor

İstihdam projeleri yolda! 2,5 milyon kişi istihdam edilecek

Ekonomideki son duruma yönelik önemli açıklamalar gerçekleştiren Bakan Albayrak, Şubat ayında ekonominin ciddi anlamda ilerleme kaydettiği, Ocak ayına göre daha iyi durumda olduğunu, Mart ayının da Şubat ayına göre daha iyi durumda olacağı ifadelerini kullandı. Açıklamasında seçim süreci boyunca ekonomi üzerinden spekülasyonlar, algı yönetimleri yapılmaya çalışıldığını ifade eden Bakan Albayrak, ekonomide kullandırılan kredilerin miktarlarına ve yeni kobi destek paketlerinin de durumuna vurguda bulundu. Açıklamasında 2.5 milyon kişiyi yakından ilgilendirecek, çok büyük bir istihdam projesinin hayata geçirileceğini de ifade eden Albayrak " Şubat rakamlarına bakıyorum, ocağa kıyasla dediğimizden çok daha iyi noktaya geldi. Mart-nisan-mayıs çok daha iyi performansın sergilendiği dönem olacak. Ekonomi yönetiminin politika yelpazesi tüm bu süreçler uyumlandırılarak dinamik bir süreç dahilinde yönetilmekte. Türkiye, ekonomide yeni bir hikaye yazmaya başlamıştır. Bu kadar hızlı iyileşmeyi çok net görüyoruz. Algı ne seçim üzerinden operasyon. Şubat ocaktan çok daha iyi. Mart da şubattan daha iyi olacak. " şeklinde konuştu

BAKAN ALBAYRAK' TAN İSTİHDAM MÜJDESİ

İstihdam projesinin hayata geçirileceğini ifade eden Bakan Albayrak 2.5 milyon kişiyi ilgilendiren bu projeyle alakalı olarak " 2019'da 2,5 milyon yeni istihdamı hayata geçireceğiz. Bugün itibarıyla 67 bin 348 KOBİ'ye 20,3 milyar lira kredi kullandırıldı. İş dünyası için yeni bir kredi destek paketini bu hafta açıklayacağız. Birileri IMF çığırtkanlığı yaparken, biz üreticimize, sanayicimize, KOBİ'lere destek oluyoruz. Bu kadar zor bir yılda 3 milyar doların üzerinde doğrudan yabancı sermaye girişi olduysa bu yıl bunun çok daha üzerine çıkacağız. " şeklinde konuştu. Açıklamasında ekonomideki iyileşme sürecinin çoktan başladığını ve artık ekonominin önüne engellerin uygulanamayacağına değinen Albayrak, seçimlerle alakalı algı yönetimlerinin uygulandığını vurguladı.

TÜM EKONOMİ HABERLERİ, MEMUR ALIMLARI VE ÇOK DAHA FAZLASINDAN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İÇİN İSİNOLSA.COM MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

INSTAGRAM' DA TAKİP ET, İLANLARI KAÇIRMA! TIKLA - TAKİP ET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Vergi müfettiş yardımcıları ne zaman alınacak ilan ne zaman gelecek.

Süheyla Özen Kuruçay
Süheyla Özen Kuruçay - 3 yıl Önce

İnşallah bizim cocuklarimizda faydalanır ne diyelim hayırlısı