Bakan KYK Borçları Düzenlenecek Dedi! Borçlar Silinecek Mi?

Bakan Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama ile KYK borçlarında düzenleme yapılacağı belirtildi. Peki borçlar silinecek mi?

Bakan KYK Borçları Düzenlenecek Dedi! Borçlar Silinecek Mi?

Üniversiteleri kazanan adaylar Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs ya da kredileri almaktadır. Burslar karşılıksız olduğu için sorun yaşanmıyor ancak kredilerin geri ödeme süresi bulunduğundan dolayı ve mezun olup iş bulamayanların maddi gücü olmadığından dolayı adayları ana paraya faizin eklenmesi ile giderek mağdur olmaya devam ediyor. Bu konu hakkında çalışmaların yapılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirtilmişti ve Bakan Berat Albayrak Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK borçlarında düzenleme yapılacağına yönelik açıklama da bulundu. Peki borçlar silinecek mi?

2020'DE BORÇLAR SİLİNECEK Mİ?

Bakan Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama da Kredi ve Yurtlar Kurumu borçlarının 6 ile 7 milyar aralığında olduğu bu tutarın düzenlenmesi için masaya oturulduğunu ve görüşmelerin devam ettiğini duyurdu. Buna göre kredi borçları komple silinecek mi, taksitlendirilecek mi yoksa başka bir yol mu izlenecek bilinmiyor ancak adaylar borçların silinmesini talep ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bundan sonraki öğrencilere sadece bursun verilmesi, kredilerin komple kaldırılabileceğine yönelik açıklama da bulunmuş ancak bu kararın çıkması için öncelikle görüşme yapılması gerektiğini ifade etmişti. KYK kredi borçları için yeni yapılacak olan açıklamaları sizin için takip edeceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Satı
Satı - 2 yıl Önce

Hâk etmeyenlere verdiler bursu bi zahmet kredi borcumuzu silsinler

Burak kestem
Burak kestem - 2 yıl Önce

Ben aldım veerdim geri ama. Silinirsede. Başkası gibi zoruma. Gitmez. O kadar gemi alıyorlar şirket borçları siliyorlar öğrenciler içinde birşey yapmak gerek

Zombie
Zombie - 2 yıl Önce

Bekleyin bekleyin silinir daha çok beklersiniz

Ilyas ödek
Ilyas ödek - 2 yıl Önce

Bakan bunu hep der

Ali1
Ali1 - 2 yıl Önce

Artk SGK ve maliye içinde bir yapılandırma çıksin bıktık beklemekten faiz ödemekten bıktık usandik duyun sesimizi

Alper
Alper - 2 yıl Önce

O değilde zamanında kredi almış adam gelip burda yorum yapıyor. Yok niye silinsin falan diye size ne kardeşim sizin cebinizemi girecek para??

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Nereye siliniyor. Paşa paşa ödeyeceksiniz. Bizde aldik kredi ödedik. Faizi silerler başka da bişey olmaz. Almasaydın o zaman kardeşim ödeyemeyeceğini bile bile.

Halil61
Halil61 - 2 yıl Önce

Ne silmesi olum alırken iyiydi ödemeye gelince ödemiyorsunuz. Biz de alıyoruz zamanı geldi mi paşa paşa ödeyecez. Ödemeyeceksen almayaydın. İcraya geldi mi iş görürsünüz o zaman