Bakan Açıkladı: Köyler Kendi Gazını Kendisi Üretecek!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaptığı konuşmasında köyleri kendi gazını kendi üreteceği bir teknoloji üzerinde çalışmalar yapıldığını müjdeledi...

Bakan Açıkladı: Köyler Kendi Gazını Kendisi Üretecek!

Enerji ve tabii kaynaklar bakanı Fatih Dönmez köylerimiz için müjdesi olduğunu söyledi. Bakan, kendi gazını kendinizin üretebileceği bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını aktardı.
Antalya’daki Kokuteli ilçesinde ‘’ Küçükköy Mahallesi İçme Suyu ve Kanalizasyon Yenileme Hattı Açılış Töreni"ne katılan Bakan Dönmez yaptığı konuşmada, yapılan hizmetlerin önemini vurguladı. Bakan Dönmez eskiden köylerde yol, su ve elektriğin olmadığını ancak artık köylerim tamamında bu hizmetlerin olduğunu ve Büyükşehir Yasası sayesinde başarılı örneklerim yaşandığını aktardı.

AR-GE çalışmalarının bitmek üzere olduğunu söyleyen Dönmez şunları aktardı:


"Köylerimiz için müjdemiz var. Kendi gazınızı kendinizin üretebileceği bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Biyogaz. Dolayısıyla siz gaza para ödemeyeceksiniz. Oradan elde ettiğiniz gazla ocağınızda çayınızı tüp parası ödemeden pişirmiş olacaksınız. Veya sıcak suya ihtiyacınız var. Antalya güneşi bol bir kentimiz ama kışın sıcak suyu üretebilecek. Biraz tesisi büyük kurarsanız, sobadan da kurtulma imkanınız var. Şimdi bunun Ar-Ge çalışması bitmek üzere" dedi.
Bakan Dönmez, yerli ürün ve kaynakların mümkün olduğunca ekonomiye kazandıracak modellere ve yatırımlara ihtiyaçları olduğunu söyledi. Aynı zamanda sözlerine bardağın yarısı boş diyenlerden değil, pozitif baktığını ve eleştirenlerden olmadıklarını söyledi.
Son olarak Bakan Dönmez, ulusal kalkınmanın yerelden başladığını söyleyerek 31 Mart yerel seçimlerini işaret etti.

TÜM EKONOMİ HABERLERİ, MEMUR ALIM İLANLARI VE MEMUR ALIM BAŞVURULARI KONUSUNDA GÜNCEL BİLGİLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İSTERSENİZ İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI ÜCRETSİZ OLARAK İNDİREBİLİRSİNİZ. İLGİLİ BAĞLANTILAR AŞAĞIDA YER ALMAKTADIR.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE