Ayda 388 TL Taksitle Ev Alabilirsiniz! Erdoğan Müjdeledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kasımpaşa' da yapılan konuşmada, TOKİ' nin 50 bin sosyal konut projesiyle 388 TL taksitle ev sahibi olma imkanının müjdesi verildi. İşte o açıklama ve müjdenin detayları...

Ayda 388 TL Taksitle Ev Alabilirsiniz! Erdoğan Müjdeledi

Erdoğan: TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesinin müjdesini veriyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kasımpaşa’da konuştu. TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesinin müjedisini verdiğini ve yarın talep toplamaya başlayacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan ve Sancaktepe mitinglerinden sonra Kasımpaşa’da yapılan törende konuşma yaptı. Erdoğan, "TOKİ 53 bin 626 Sosyal Konut ve 130 Tesisin Açılışı ile 50 bin Yeni Sosyal Konutun Tanıtım Töreni’ne katıldı. Erdoğan yaptığı konuşma sırasında Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla 50 bin sosyal konut projesi için talep toplamaya başlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan satır başları:

ÇALIŞTIK ÇABALADIK İSTANBUL’DA BİZE SAHİP ÇIKTI

Erdoğan, İstanbul’u CHP belediyesinden aldıklarında 2,5 milyar dolar borcun olduğunu söyledi. Borçları ödemekle kalmayıp, İstanbul’a Melen’den su getirdiğini söyledi. İstanbul’un taleplerine cevap verebilmek için çalışıp çabaladıklarını ve İstanbul’un da AKP’ye sahip çıktığını söyledi. Aynı zamanda İstanbul’un nüfusunun 15 milyon 400 bin olduğunu aktardı. Erdoğan, 1994 senesinde göreve geldiğinde sorunların altında ezilen İstanbul’u ayağa kaldırdıklarını ve bununla yetinmeyip bölgenin ve dünyanın en iddialı şehirlerinden biri haline getirdiklerini söyledi. Sözlerine İstanbul’u parklarla, spor tesisleriyle, kültür merkezleri ve raylı sistemlerle yaşanabilir bir şehir haline getirdiklerini ekledi.

TALEP İŞİ 45 GÜN SÜRECEK

Erdoğan, Ziraat ve Halk Bankası aracılığıyla talep toplamaya başlayacaklarını ve talep toplama işinin 45 gün süreceğini söyledi. 2019 67 şehirde 140 proje ile 50 bin yeni sosyal konutun ihalesinin gerçekleşeceğini ve proje bedelinin 10 katrilyon lira olan bu konutların 75 metrekare ile 128 metrekare arasında inşa edileceğini söyledi. Fiyatların ise 116 bin lira 399 bin lira arasında değişeceğinin ve bu konutların alt gelir grubuna yönelik olanların taksitleri 388 liradan başlayacağını ve ödeme süresinin 20 yıl olacağını duyurdu.

TÜM EKONOMİ HABERLERİ VE MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma arslan
Fatma arslan - 4 yıl Önce

Hangi şehirlerde bu tokiler