Asgari Ücretlilere Sevindirici Haber! Herkese 400 TL Ödeme Yapılacak

Asgari ücretli insanlara sevindirici haber! Asgari ücretli çalışanlardan eksilecek 400 TL için son dakika haberi geldi. Asgari ücretli çalışan insanlara 400 lira ödeme yapılacak. Bütün insanlar cebinde 400 TL para olacak. İşte asgari ücrette sabırla beklenen 400 TL kararı sunuldu. İşte detaylar..

Asgari Ücretlilere Sevindirici Haber! Herkese 400 TL Ödeme Yapılacak

Asgari Ücretliye 400 TL Açıklaması!

Asgari ücretli çalışanların yılsonuyla beraber vergi kesintilerin yükseleceği kesin olarak açıklanmıştı. Ama yapılan son dakika bilgisiyle bütün asgari ücretlilerden yapılan kesintiler geri ödenecek. Ödeme yapılmayan aylar AGİ tarafından verilecek.

Asgari Ücretlinin Beklediği Haber Geldi!

Ekim ayına az bir gün kala, Ekim, Kasım ve Aralık ayında asgari ücretlilerin maaşlarında aksama olacağı söylenmişti. Pek çok yerden gelen tepkiler üzerine AGİ yardımı ile bu ödemelerin olması gerektiğini, hiçbir asgari ücretlinin bu sıkıntılı günlerinde maaşı tam anlamıyla yatmaması gerektiğini bildirmiştik.

Konu ile alakalı son dakika bilgisi yeni asgari ücret maaşları hakkında bilgi verildi. Bütün bu ödemeleri AGİ yardımıyla karşılanacak ve vergi dilimi kesintisi AGİ ile tamamlanacak. Fark etmeyen bir asgari ücretlinin maaşı eksilmeyecek hatta çoğalacak. Asgari ücretli bir insanın 21 bin lira kazandığı 9 ay sonrası gelen 10. 11. Ve 12. Aylar yüzde 15 olan gelir vergisi yüzde 20’e yükseliyor. Pek çok kesim asgari ücretliden vergi sağlanmasın konuşulanları da bu haber sonrası olabileceğini sizlere bildirelim.

Eylül Ayı Kesintileri Geri Dönecek!

Bu anlamda bazı insanlar da eylül ayında 125 lira alınanlarla bütün insanlardan alınan 25 TL ödemeleri ekim ayında maaşlara geçecek. Bu durumda asgari ücretlilere 400 lira gibi bir ikram devlet yönünden 3 aylık bir zamanda yapılmış oldu. Ekim ayında 25 TL-125 TL, toplam tutar da 3 ayda 400 lira kesinti asgari ücretli insanların cebinde olmuş oldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 21:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47.
Mahmut 47. - 2 yıl Önce

Biz Haziran 30 çıkışımız verdiler ve magdudiriyetimizi gidermesi i talep.edriz saygilaeimla

Şeyma SARAÇ
Şeyma SARAÇ - 2 yıl Önce

Peki asgari ücret görünen ama haftalık alanlar faydalanıyor mu?