Asgari Ücretlilere Faizsiz Evlilik Kredisi! Uygulamaya Geçecek Mi?

Uzun süredir gündem de ola Asgari ücretlilere faizsiz evlilik kredisi beklentileri gerçekleşecek mi ? Faiz oranlarının düşmesi asgari ücretlileri beklenti içine sokmaktadır.

Asgari Ücretlilere Faizsiz Evlilik Kredisi! Uygulamaya Geçecek Mi?

Ülkemizde asgari ücret ile geçimini sağlayan binlerce vatandaş bulunmakla birlikte bu vatandaşların yaşam standartlarının arttırılması için devlet tarafından birtakım uygulamalar da yürürlüğe konuluyor. Bunlardan biri de yeni gündeme gelen asgari ücret ile çalışanlara devlet desteği ile faizsiz evlilik kredisi sunulması oldu. Buna göre devletin bazı kurumları başta olmak üzere belediye ve valilik aracılığı ile evlilik kredisi desteği sağlanmaktadır.

Faizsiz Evlilik Kredisi İsteniyor

Özellikle evlilik söz konusu olduğunda birçok kalemde büyük masraflar söz konusu olabiliyor. Ev kirasından mobilyaya, faturalardan çeşitli giderlere kadar asgari ücretlilere oldukça yük getiren bir durum ortaya çıkıyor. Buna ilişkin geçen geçtiğimiz senelerde asgari ücret ile çalışanlara valilik ve belediyeler aracılığı ile evlilik kredisi sunulmuş olup bu uygulamada düşük faizli bir imkân tanınmıştı. Fakat günümüz geçim şartları dikkate alındığında herhangi bir faiz oranının düşük de olsa asgari ücretlilere oldukça fazla geldiğini söylemek mümkün.

Asgari Ücretli Gençler Müjde Bekliyor

Asgari ücret le çalışan ve bir yuva kurmak isteyen gençlerin taleplerinden biri de kendilerine sağlanacak olan faizsiz bir velilik kredisi desteği olup daha önce düşük faizle sunulan bu olanağın şimdi faizsiz olarak sunulması. Bu uygulamanın başlaması durumunda asgari ücretle çalışanlara faizsiz destek sağlanacak olup geri ödemede herhangi bir zorlukla karşılaşılmaması şeklinde olacak. Şimdi gözler 2018 yılında da uygulanan düşük faizli bu olanağın faizsiz olarak sunulması.

YORUM EKLE