Asgari Ücretli Vatandaşlara Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma İmkanı! Başvurularda Son Tarih 19 Nisan

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada, kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunan ve asgari ücretli vatandaşların ev sahibi olacağı TOKİ projesinde son başvuru tarininin 19 Nisan 2019 olduğu aktarıldı...

Asgari Ücretli Vatandaşlara Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma İmkanı! Başvurularda Son Tarih 19 Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen, TOKİ tarafından inşa edilecek sosyal konut projesinde, toplamda 50 bin konut bulunacak. Asgari ücretli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağı, düşük taksit tutarlarıyla ödeme imkanı sunan TOKİ sosyal konut projesine başvurular 19 Nisan 2019 tarihine kadar yapılabilecek. Bakan tarafından yapılan açıklamada " 400-500 bin başvuru bekliyorum. Türkiye çapında böyle bir talep bekliyoruz. İlk etapta 50 bin konutu yapacağız. Akabinde yıllar itibariyle bu projelerin sayısını artırmak suretiyle alt gelir grubu, orta gelir grubu, emeklilerimize, içinde gazilerimiz ve şehit ailelerimize yönelik kontenjanlar da var, bu süreci tamamlamak istiyoruz. Türkiye genelinde taksitler 388 liradan başlıyor, Eskişehir'de 475 lira, iline göre taksit tutarı değişiyor. En pahalı İstanbul galiba, 580 lira. Kiradan daha az. Asgari ücretle geçinen vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmelerinin önünü açıyoruz. " ifadelerine yer verilmişti.

BANKALARDAN KONUT KREDİSİ ATAKLARI YÜKSELDİ

Bankalar, vatandaşların bu projeye olan yoğun ilgilerini erken farkederek; düşük faizli konut kredisi imkanı sunmaya başladılar. Kamu ve özel bankalarının çok sayıda konut kredisi kampanyası bu noktada halen devam etmektedir. 19 Nisan 2019 tarihine kadar alınacak olan başvuruların yanı sıra, konut almış, TOKİ' ye hala borcu olan vatandaşların da borçlarını kapatmaları durumunda yüzde 22 oranında indirim alacaklarını da hatırlatmak isteriz. Bu imkandan da yararlanabilmek için bankaların düşlük faizli kredilerinden yararlanabilir, başvuruda bulunmak için bankanızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalan dolan
Yalan dolan - 4 yıl Önce

Dar gelirli pesinati nerden verecek

Ramazan
Ramazan - 4 yıl Önce

Iyi de hancı illerde oldugu nereye nasil basvuru yapilacagi yazmıyor acik acik net bi sekilde birşey yazinda bilelim

Tolgahan t
Tolgahan t - 4 yıl Önce

Kira öder gibi diyorlar ama 30 bin 40 bin tl peşinattan bahsediyorlar.