Asgari Ücretin 2 Bin Tl Olması İçin Kritik Görüşme!

Sendikalar asgari ücretin 2 Bin tl olmasını istemekte. Buna göre Sendikalar bu hafta içerisinde bir araya gelecek. İşte gelişmeler!

Asgari Ücretin 2 Bin Tl Olması İçin Kritik Görüşme!

Asgari ücret görüşmelerinde son durum ne?

Bilindiği gibi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sendikaların görüşmesi sonrası 14.2 olarak açıklanan zam, 2018 yılı brüt maaş 2 Bin 29 lira olarak, net maaş 1.603 Tl olarak belirlenmişti. yasal kesintiler sonrasında bekar çocuksuz net asgari ücreti 1603,12 Tl olarak ödenmesinin ardından işverene yönelik olarak 2016 yılında başlayan desteklerde devam etti. Buna göre yeni görüşmeler sonrasında 2019 asgari ücret belirlenecek. 

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ

Ücret zammı için milyonlarca çalışanın yapılacak görüşmelerden çıkacak sonucu bekliyor. Buna göre asgari ücret beklentisi 2 Bin Tl olarak açıklandı. Sendika temsilcileri ve işçiler zamların Ocak ayı gelmeden hayata gelmesini istemekteler. Sendika temsilcilerinin görüşme yapmak için bu hafta içerisinde bir araya gelmesi bekleniyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerafettin ŞAYİR
Şerafettin ŞAYİR - 2 yıl Önce

Bence geç bile kalındı.Bu zam ile millet 1603 tl nasıl geçim sağlasın.

Kemal alkan
Kemal alkan @Şerafettin ŞAYİR - 2 yıl Önce

Zam gelse bile onu alırlar bizden bi şekilde elektriğe bile zam geldi misal erkek kafirleri sac kesim traş saç yikama 50 lira aliyolar anlican yine yetmez

Fatih çetin
Fatih çetin - 2 yıl Önce

Bey bence jandarma uzman erbaş alımı ne Zaman yapılacak bir bilginiz var

şule
şule - 2 yıl Önce

bir kilo domates 9 tl herkes vijdanına elini koysun ona göre karar verilsin