Asgari Ücrete Yeni Zam Ocak Ayından Önce Yansıtılabilir mi?

Asgari ücret düzeyinin iyileştirilmesi için sendiklar bir araya gelerek görüşmelerini sürdürürken, ücret artışları vb durumları asgari ücret alan vatanların ocak ayı gelmeden maaş zamlarının yansıtılması taleplerini arttırdı. Peki 2 Bin Tl olarak istenilen asgari ücret ne kadar olacak Ocak ayından önce yansıtılabielcek mi?

Asgari Ücrete Yeni Zam Ocak Ayından Önce  Yansıtılabilir mi?

Sendikalar asgari ücreti için en az 2 Bin Tl olmasını istemekteler. Buna göre asgari ücret belirleme komisyonu ve sendika temsilcilerinin yapacağı görüşmelerin ardından Ocak ayından itibaren yeni zamlar yansıtılacak. Asgari ücretli vatandaşların olduğu gibi DİSK'in de yeni bir önerisi bulunuyor. son 3 ay ücretlerin yeniden belirlenmesi için yapılan açıklamaları aktarıyoruz.

"2018 YILI SON AYLARINDA ASGARİ ÜCRET YENİDEN BELİRLENMELİ"

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu yaptığı açıklamalarda 2018 yılının son 3 ayında yeni bir asgari ücret belirlenmesini istedi ve 2019 yılında ise yapılacak ücret artışı üzerinden bir belirlenme olması gerektiği aktarıldı.

Ayrıca DİSK yaptığı açıklamalarda vergi sistemi ile temel tüketim malzemelerine yapılan ücret artışları için bazı öneriler getirdi. Buna göre doğalgaz, su, elektrik gibi temel tüketim malzemelerine yapılan ücret artışlarının geri alınması istenildi.

Asgari ücret ile geçimini sürdüren vatandaşların yakından takip ettiği asgari ücretin 2019 yılında ne kadar olacağı ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa eker
Mustafa eker - 2 yıl Önce

Asgari ücrette zam gelse iyi olur çünkü her şeye zam gelmiş ve hiç bir şey alınmıyor ve türkiye cumhuriyeti devletimizin asgari ücreti bi an önce yükseltmesi lazım selam ve dua ile kalın

Ömer sonuç
Ömer sonuç @Mustafa eker - 2 yıl Önce

Aynen sana katılıyorum

Muslum taka
Muslum taka - 2 yıl Önce

Asgari ucrete zam gelirse firsatcilar bidaha zam yapacak elektrik ve dogal gaza zam gelecek ocakta 100 lira odedigim elektrik 200 lira gelmis halimiz harap