Asgari Ücret Toplantısı Başladı! 2020 ılı Asgari Ücret Rakamı Açıklandı Mı?

Asgari ücret hususunda saat 14.00 itibari ile toplantı başlayacaktı. Görüşmeler devam ederken 2020 yılı asgari ücret rakamı açıklandı mı?

Asgari Ücret Toplantısı Başladı! 2020 ılı Asgari Ücret Rakamı Açıklandı Mı?

2020 yılına girilmeye son bir haftadan az bir süre kaldı ve asgari ücretin ne kadar olacağına yönelik her geçen gün sorular sorulmaya devam ederken bugün önemli açıklamaların yapılması bekleniyor. Öyle ki 26 Aralık 2019 saat: 14.00 itibari ile asgari ücret hakkında son kez toplantı yapılacak ve bu toplantıda alınacak kararın kamuoyuna yayımlanacağı belirtilmişti. Görüşmeler başladı peki asgari ücret 2020 yılı için belli oldu mu? Rakam nedir? Tüm detayları aktarıyoruz.

TOPLANTI SÜRÜYOR! RAKAM NE OLDU?

Asgari ücret için görüşmelerin saat 14.00 itibari ile devam edeceği belirtilmiş. Saat 14.00'ı geçti ve görüşmeler başladı. Yapılacak son görüşmelerin ardından net olarak asgari ücret açıklanacak. Asgari ücret için TİSK 2 bin 262 lira olmasını, DİSK 3 bin 200 lira olmasını ve Türk İş ise asgari ücretin 2 bin 578 lira olmasını talep etmektedir. Bu rakamlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri ne diyecek bilinmiyor. Ancak Türkiye İstatikstik Kurumu TÜİK'in verilerine göre asgari ücretin 2 bin 331 TL olması gerektiği de belirtilmişti. Asgari ücret açıklandığında size hemen isinolsa.com üzerinden bilgi vereceğiz. Sitemizi aşağıdaki kanallardan takip edebilirsiniz.

YORUM EKLE