Asgari Ücret Tespit Komisyonu İkinci Toplantısını Yapacak! Gündeme Yansıyanlar

2019 Asgari ücret toplantısına yönelik süreç devam ediyor. Asgari ücret tespit komisyonu ikinci toplantısını yapacak! İşte gündeme yansıyan rakamlar ve diğer detaylar...

Asgari Ücret Tespit Komisyonu İkinci Toplantısını Yapacak! Gündeme Yansıyanlar

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İKİNCİ TOPLANTISINI YAPIYOR

Asgari ücretin belirlenmesi noktasında ortak paydalar tarafından oluşturulan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısını 13 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirecek. Yapılacak toplantıda, tarafların talepleri, çözüm önerileri, mevcut ihtiyaçlar gibi noktalardaki bilgilendirmeleri dinlenecek. 2018 yılının sonuna kadar asgari ücret tespit komisyonu net bir karara varacak ve kamuoyuna duyurulacak. Komisyondan çıkacak kararla birlikte milyonlarca asgari ücretli vatandaşın beklediği asgari ücretin net tutarı kesinlik kazanmış olacak. Bu bağlamda da ilk toplantının ardından çok sayıda tartışmayı beraberinde getiren asgari ücretin belirlenmesi sürecine yönelik, ikinci toplantı 13 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Gündüz saatlerinde yapılacak bu toplantıda, tarafların beklentileri kamuoyuna yansıyacak ve bizlerde isinolsa.com ekibi olarak gündeme yansıyan bu gelişmeleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

SENDİKALARIN VE İŞÇİLERİN TALEPLERİ

Asgari ücret tespit sürecine ilişkin sendikalar pazarlığın 2.000 TL' den başlatılarak, asgari ücreti 2019 yılında enflasyondan doğan zamla birlikte 2500 TL bandına çekilmesi gerektiği yönünde ifadelerde bulunuyorlar. İşçilerin de tutar konusundaki minimum talepleri bu yönde. Hükümet tarafından realist bir tutar olarak görülmeyen bu miktarın, yakın zaman içerisinde son durumu netlik kazanacak. Asgari ücretin tespit sürecine yönelik çalışmalar Aralık ayı sonuna kadar sürecek ve toplantıların ardından komisyondan net rakam kamuoyuna duyurulacak. Bu net rakam açıklandığında cep telefonunuza bildirim almak isterseniz mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz. Asgari ücretin ikinci toplantısında meydana gelen gelişmeleri de yine uygulamalarımız aracılığıyla sizlere ulaştıracağız.

iOS: Tıklayınız

Android: Tıklayınız

YORUM EKLE