Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak? Çalışma Bakanlığından Son Dakika Açıklaması

Asgari ücretin tespit sürecine ilişkin Çalışma Bakanlığından son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada, asgari ücret tesbiti noktasındaki sürece ve programlara yer verildi...

Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak? Çalışma Bakanlığından Son Dakika Açıklaması

Asgari ücret tespit komisyonunun toplanması ve asgari ücret sürecinin netleştirilmesi bekleniyor. Milyonlarca asgari ücretli çalışan için son derece önemli bir süreç olan asgari ücretin belirlenmesi konusunda sendikalar, vatandaşlar ve hükümetin talepleri gündeme geliyor. Sendikalar tarafından yapılan açıklamalarda asgari ücret pazarlıklarının 2.200 TL' den başlaması gerektiği yönünde ifadelere yer verilirken, hükümet tarafından da bu miktarların altında bir seviyeden başlatılması gerektiği açıklamaları gerçekleştiriliyor. Asgari ücretin tesbiti noktasında çalışmalar yapılarak, komisyonlar toplanacak ve milyonalrca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret miktarı yeni yıl itibariyle kamuoyuna dyurularak geçerlilik kazanacak. Asgari ücret konusuna yönelik Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada " Asgari ücrete ilişkin çalışmalarımızı işçilerimizin memnuniyetini ve piyasa dengelerini de göz önünde bulundurarak, sosyal taraflarla istişareye önem vererek yürüteceğiz. Gelecek hedeflerimizde daha da iyi noktada olmasını umut ettiğimiz asgari ücreti devraldığımız noktadan çok daha ileri noktaya taşıdık. 2019 yılı Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarımızın çalışan ve işverenlerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. " ifadelerine yer verildi.

Asgari ücret komisyonu 3 aşamada toplanacak

Miktarın belirlenmesi noktasında 3 farklı toplantı gerçekleştirilecek ve asgari ücretin belirlenmesi noktasında çalışmalar yapılacak. Bu toplantılarda sendikalar ve bakanlık masada olacak. Ayrıca bir asgari ücretli vatandaşın da masaya oturtulacağı, düşünceleri alınacağı ve vatandaşın sesinin duyurulacağı yönünde sendikalar tarafından açıklamalar yapılıyor. Asgari ücret sürecine yönelik son açıklama Aralık ayının sonunda yapılacak ve asgari ücret belli olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Narin erturk
Narin erturk - 2 yıl Önce

2000 milyar olsun asgeri ucret

Önder Özbay
Önder Özbay - 2 yıl Önce

2000 liradan 1 lira noksan olmaSın

Muharrem Yüksel ÇELEN
Muharrem Yüksel ÇELEN @Önder Özbay - 2 yıl Önce

2500 lira olsun.mutlu mesud gecinelim.Yetmez ama eh diyebiliriz....