Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Tahmini Zam ve Rakam Detayları

Asgari ücrete 2018 yılında ne kadar zam gelecek, asgari ücret ne kadar olacak. İşin Olsa olarak tahmini zam oranları ve asgari ücret rakam detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Tahmini Zam ve Rakam Detayları

Ülkemizde milyonlarca kişi asgari ücret tutarında istihdam etmektedir. Hükümet özel sektör firmaları ile bir araya gelerek asgari ücretin ne kadar olacağına yönelik görüşmelerini sürdürmeye devam ediyor. Buna göre asgari ücretin ne kadar olacağını merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

2018 yılına girilmesi ile bilindiği üzere asgari ücrete belirlenmiş oranlar da zam yapılacak. Asgari ücret şu anda bin 404 TL'dir. Ancak vergilerin artmasından dolayı asgari ücret azalacak fakat AGİ desteğinin artırılmasından sonra asgari ücrette her hangi bir düşüş yaşanmayacağı belirtilmişti. Peki asgari ücret ne kadar olacak.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Asgari ücretin ne kadar olacağına yönelik halen görüşmeler devam ediyor ancak geçtiğimiz sene yapılan zam oranlarına yakın bir zam yapılacağı varsayılırsa 2018 yılında özel sektörde asgari ücret tutarında çalışanların maaşlarının ortalama bin 500 - bin 550 TL arasında olacağı tahmin edilmektedir.

Tabi ki pek çok sendika asgari ücretin en az bin 800 - iki bin lira arasında olmasını talep etmektedir ancak bu rakamlar yüksek olduğu için gerçekleşmesine çok düşük ihtimal gözü ile bakılıyor. Şu anda en büyük tahmin yeni asgari ücret tutarının bin 500 ile bin 550 TL arasında olacağı düşünülmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir54
Misafir54 - 3 yıl Önce

En az 2000 lira olmalı

Nuri
Nuri - 3 yıl Önce

Askeri cret enaz 1800 tl olmalı yoksa oy moy yok akpartiye beni düşünmeyeni ben hic kaala almam

Şevki yavuz
Şevki yavuz - 3 yıl Önce

Vergilerle asgari ücret karşılaştığınız zaman çok komik bir zam. Hiç zam yapılmasın daha iyi en az1700 tl olmalıdır.

Halil kahraman
Halil kahraman - 3 yıl Önce

hiç yapmayın Ondan iyisi kaşıkla verip kepçeyle geri alacaksınız olacağı o zaten

Mustafs
Mustafs - 3 yıl Önce

Kendi ler milyonları götürür bize gelince 50 yüz lirayı bile çok gorurler

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

En az 2000 lira olmalı

Elif Bişkin
Elif Bişkin - 3 yıl Önce

Bende ziraat bankasında çalışıp yıllarca emek verip kapının önüne konuldum reisimiz bi kadro dediiii herkes kendi alt yapısını oluşturdu benim işten cikisimi verdiler bu hakmı adalet mi hakkımı helal etmiyorum ziraat da çalışanlara yıllarca çalış emek ver torpilliler gelsin sana yol versinler tazminatımı bile ödemediler

mine
mine - 3 yıl Önce

nasıl olacak halen kamuda 1500 e çalışıyorum asgari ücreti 2000 bile yapılamazken bu nsl olcak açız aç duyarlı olmak gerek