Araç Sahipleri Dikkat: Cezayı Ödemek İçin Kredi Çekmesi Gerekebilir

Çorum' da aracıyla drift yapan ve trafik kurallarını ihlal eden bir sürücüye öyle ceza kesildi ki bu cezayı ödemek için kredi çekmesi gerekebilir. Trafik kurallarına uyulması ve yakalanma hissiyatının arttırılması üzerine yürütülen çalışmanın detayları haberimizde...

Araç Sahipleri Dikkat: Cezayı Ödemek İçin Kredi Çekmesi Gerekebilir

Trafik kuralları hem yaya hem de sürücü ve yolcu güvenliği için çok önemli bir unsur. Ülkemizde kimi zaman yoğun trafik, kimi zaman otomobil ve motor tutkusu, kimi zaman da yarış tutkusu nedeniyle gerçekleşen çok ciddi kazalara tanık oluyoruz. Bu kazalarda hata paylarının neredeyse tamamı trafik kurallarının ihlallerinden ve sürücülerin ya da yayaların ihmalinden kaynaklanıyor. Tam bu noktada trafik kurallarına uyulması, trafik kurallarına uymayanların cezalandırılması ve cezaya yakalanabilecek olunması konusundaki hissiyatın arttırılması için ciddi çözümler uygulanmaya çalışılıyor.

Trafikte drone ile kontrol

Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşın trafik kurallarını ihlal ettiği sırada drone tarafından yakalandığı ve 320 TL para cezasına çarptırıldığı sosyal medya ve ülke gündemine yansımıştı. Kuralları ihlal etmediğini söyleyen vatandaşın isyanı, sosyal medya gündeminde fenomen olmuş, drone a hakaretler ettiği görüntüler binlerce kez paylaşılmıştı. Bu bağlamda Çorumda' da sürücüleri trafik kurallarına aykırılıktan men edilecek örnek niteliğinde bir ceza uygulandı. Çorum' da sokakta drift yapan bir vatandaşa trafik kurallarına aykırılık ve can, mal güvenliğini tehlike atmak nedeniyle 5 bin TL ceza kesildi. Vatandaş trafik kurallarına aykırılığına sadece bu cezayla değil, bir de aracının trafikten çekilmesi ve ehliyetine 2 ay süreyle el konulmasıyla ancak kurtulabildi. Binlerce trafik kuralını ihlal eden kişiye ve araç sahiplerine örnek teşkil edecek bu gelişme, sosyal medya gündeminde büyük ilgi gördü. Trafik magandası olarak ifade edilen bu kişilerin, sokaklarda, caddelerde yarış pistleri dururken drift yapmalarının önüne geçilmesi istendi..

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 15:33
YORUM EKLE