Araç Muayene Ücretlerine Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! İşte Eleştiriler!

Trafikte kullanılan otomobil ve farklı türdeki tüm araçların belli periyotlarda Trafik kanunu ve yönetmelikleri hükümlerince muayene yapılması gerekiyor TÜVTÜRK muayene ücretleri vatandaşları çileden çıkardı. Yapılan eleştiriler şu şekilde muayene ücreti ne kadar?

Araç Muayene Ücretlerine Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! İşte Eleştiriler!

Araç muayene ücretlerindeki fiyatlarına gerçekleştirilen artışlar vatandaşları çileden çıkarttı. Ticari araç, traktör, motosiklet, otobüs, kamyonet, otomobil ve farklı türdeki araçların muayene işlemleri Türkiye'de yapan özel firma TUVTURK muayene ücreti zamlarına sosyal medya üzerinden çok sayıda  eleştiri göstermekteler.

Karayolu trafik kanunu ve trafik yönetmeliğinde hazırlan yönetmelikler çerçevesinde trafikte kullanılan tüm araçların uygunluğunu denetlemek üzere muayene ücretleri belirlemektedir.

MUAYENE ÜCRETLERİ NE KADAR?

TÜVTÜRK Araç Muayene ücretlerinin ödemelerinde kredi kartı  kabul etmemesi gecikme faizlerinin çok fazla olması 10 dakikada gerçekleşen muayene ücreti için fahiş fiyattan alınması konusunda tüketici başvuru merkezlerine çok sayıda başvuru var. 2020 yılı araç muayene ücretleri şu şekildedir;

Otobüs kamyon çekici ve tanker araçları 46 2,56 TL,  TL traktör motosiklet ve motorlu bisiklet 174,64 TL, otomobil özel amaçlı taşıt araç taşıtı minibüs 341,20 TL.

Muayene Ücretine ve Uygulamaya Gelen Eleştiriler;

Ödemenin kredi kartı ile yapılması,

Gecikme faizinin çok olmazsa,

Muayene suresinin 10 dakika olmasına rağmen fahiş fiyatların alınması,

2019 yılında 279,66 TL olan otomobil muayene ücretinin 121,54 TL zam gelmesi,

Muayene ücretinde egzoz muayenesi ile birlikte 2020 yılında 410 TL ödeme yapılıyor.

KONU İLE İLGİLİ YAŞADIKLARINIZI YORUM OLARAK PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 17:25
YORUM EKLE