Annelere Aylık 2450 TL Destek! Başvurular İŞKUR' dan, İşte Detaylar

İŞKUR tarafından annelere aylık 2450 TL, destek imkanı sunuluyor. Bu destek imkanına başvuru şartları, süreçler ve daha fazlası hakkında bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Annelere Aylık 2450 TL Destek! Başvurular İŞKUR' dan, İşte Detaylar

Kadınların iş hayatına kazandırılması, iş hayatındaki kadın çalışan sayısının arttırılması ve korunması noktasında çok sayıda projeyi eş zamanlı yürüten İŞKUR, çalışan annelere de ciddi destekler sağlıyor. Bu desteklerle anneler aylık toplamda 2450 TL' ye kadar varan maddi bir destek alma imkanına sahip oluyorlar. İŞKUR tarafından yürütülen İş Başı Eğitim Programlarıyla, günlük 85 TL' ye kadar harçlığın da söz konusu olduğu bu imkan dışında, çalışan, doğum yapmış veya çocuğu belirli yaşa gelmiş annelere yönelik destekler de söz konusudur. İş Başı Eğitim Programlarına katılan herkes, günlük 85 TL' ye varan harçlık imkanına sahip oluyorlar, ancak anneler başka imkanlardan da yararlanabiliyorlar.

Çalışan anneler, 2 ve 5 yaşları arasındaki çocukları için 400 destek alabiliyor, bu desek bakım desteği olarak aktarılıyor ve annelerin, onlar çalışırken çocuklarının bakımının sağlanması adına bakıcı tutma veya aile büyükleri tarafından bakılırken masraflarının karşılanması adına sağlanıyor. Bahsi geçen iş başı eğitim programlarında, adaylara mesleki eğitim ve bilgi verildiği gibi, iş yerinde tecrübe etme imkanı da sunulduğu için, programın başarı oranının çok yüksek olduğu ifade ediliyor. Türkiye geneli İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri üzerinden bu iş başı eğitim kurslarına katılım sağlanabiliyor. Çok sayıda meslek grubuna yönelik, hatta yeni nesil meslekler olarak ifade edilen Bilişim Teknolojileri alanındaki meslek grupları için de bu imkandan yararlanmak mümkün hale geliyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar, İŞKUR üzerinden online olarak da bu programlara başvurularını yapabilirler. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, İŞKUR ilçe müdürlüklerinde görev yapan danışmanlar aracılığıyla işlemlerin yürütülmesi önerilmektedir.

Tüm ekonomi haberleri, maaş ve memur alım haberleri için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliosmankaya
Aliosmankaya - 2 yıl Önce

20000 güvenlik ne Zaman alınacak

Gülcan Kemaloğlu
Gülcan Kemaloğlu - 2 yıl Önce

Herhangibir işte de çalışsak bu yardımdan faydanabiliyormuyuz ? Ve bu başvuru için nereye gitmemiz gerek ?

Saim gundogdu
Saim gundogdu - 2 yıl Önce

Bende işsizim esimde issiz kadinlari iş hayatina kazandiracaginiza biz işsiz erkekler önce bir iş bulun koruma Guvenlk onlisans mzunyum issizim