Ankara' da Tanzim Satış Çadırları Geri Toplanmaya Başladı! Sebebi Merak Ediliyor

Ankara' da farklı noktalara kurulan tanzim satış çadırları bugün itibariyle toplanmaya başladı. Bu çadırların neden toplandığı merak konusu haline geldi. İşte detaylar...

Ankara' da Tanzim Satış Çadırları Geri Toplanmaya Başladı! Sebebi Merak Ediliyor

Bilindiği üzere Ankara ve İstanbul' da tanzim satış çadırları kurulmuş, bu noktalardan vatandaşların uygun fiyatlı sebze ve meyve alabilmelerine olanak tanınmıştı. Belediyeler tarafından sağlanan bu hizmet, çok sayıda vatandaş tarafından ilgi görmüş, uzun kuyruklar oluşturulmuştu. Tanzim satış noktaları bazı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmış, marketlerdeki fiyatların düşürülmesi gerektiği, tanzim satış kuyruklarının olmaması gerektiği ifadeleri kullanılmıştı. Kuyruklara ilişkin ise hükümet tarafından açıklamalar gerçekleştirilerek, varlık kuyruğu ifadelerine yer verilmişti. İlginin yoğun olduğu tanzim satış noktaları arttırıldı ve kuyrukların önüne geçilmeye çalışıldı. Üstelik bu tanzim satış noktalarının dijital versiyonu da e-PTT AVM üzerinden açıldı ve İstanbul / Ankara lokasyonları için online olarak sipariş sebze ve meyve istenebilecek bir imkan yaratıldı. Başlatıldığı ilk günden beri tartışmaların dinmediği tanzim satış noktalarına yönelik flaş bir gelişme yaşandı.

TANZİM SATIŞ NOKTALARI KALDIRILIYOR, ÇADIRLAR TOPLANDI

Ankara' da farklı noktalarda bulunan tanzim satış noktaları bugün itibariyle kapatıldı, çadırlar toplandı. Farklı noktalardaki bu çadırların kaldırılması, vatandaşlar tarafından anlamlandırılamadı. Yakın tarihte duyurulan tanzim satış fiyatlarının marketlere de yansıtılacağı ve tanzim satışın marketlerde devam edeceği yönündeki haberlerin ardından, bir de seçim sonrasına denk gelen bu eylem, tepkilere neden oldu. Ankara' da el değiştiren ve CHP yönetimine geçen büyükşehir belediyesinin tanzim satış çadırlarını toplaması, Twitter üzerinden tepkilere maruz kaldı. Konuyla ilgili bir açıklamanın yapılmadığı olaya ilişkin yüksek görüş, marketlerde tanzim satışın başlayacağı ihtimalleri olarak aktarılmaktadır. Sürece yönelik gelişmeler yaşandığında sizlere bildirmeye çalışacağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mazhar elci
Mazhar elci - 4 yıl Önce

Secim bitti