Altın Zirveyi Gördü!

Altın dolara özenip durgunluğuna son verdi. Son dönemlerdeki seyrini değiştiren altın, doların değer kazanması ile birlikte son 2,5 yılın rekoruna doğru koşmaya başladı. İşte ayrıntılar…

Altın Zirveyi Gördü!

Altın Zirveyi Gördü!

Doların küresel piyasalarda değer kazanması ve içeride de 2,64 TL’nin üzerine çıkması ile birlikte altında da yükseliş başladı. Altının gram fiyatı 102,33 TL’ye çıktı. Bu fiyatla son 2,5 yılın en yüksek fiyatına ulaşan altın, daha da yükselmeye devam ediyor. Bu gün piyasalarda çeyrek altın fiyatı 168 liradan işlem gördü. Uluslar arası piyasalarda altının onsu uzun süreden sonra ilk defa yüzde 1 den fazla arttı ve 200 doları geçti. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Alan Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Karabulut bir açıklama yaparak, , "Özellikle altının ons fiyatında bin 200 dolar tarafının dirençli olması ve dolar/TL fiyatlarının düşmemesi durumunda altın fiyatlarındaki artışın devamı gelebilir. 101 Tl altının gram fiyatı için çok önemli. Eğer altın bu seviyenin altına düşmezse gram fiyatları 104 TL’ye kadar yükselebilir.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE