Altın Fiyatları Güne Nasıl Başladı?

Altın fiyatları güne nasıl başladı? Çeyrek altın ne kadar? Gram altın fiyatı ne kadar? İstanbul Kapalıçarşı'da altın fiyatları ne kadar oldu? İşte ayrıntılar….

Altın Fiyatları Güne Nasıl Başladı?

Altın Fiyatları Güne Nasıl Başladı?

Yunanistan’dan gelen son haberlerle birlikte altın yeniden güvenli liman olarak görülmeye başladı. Gümüş fiyatları ile birlikte altın fiyatları da güne değer kazanarak başladı. Singapur saati ile 11.07'de Spot altın yüzde 1.1 yükselişle ons başına 1.188,23 dolara yükseldikten sonra 1.182,76 dolara kadar çıktı. New York Comex piyasasında Ağustos vadeli altın kontratları yüzde 1,2’lik bir sıçrama ile önce 1.187,60 dolara kadar yükseldi. Daha sonra ise gevşeme göstererek 1.181,50 dolara geriledi.

Altın fiyatları iç piyasada da yükselmeye başladı. Cumhuriyet altınının açılış fiyatı 671,00 lira olurken, 24 ayar külçe altının satış fiyatı 100,55 lira olarak gerçekleşti. Gram altın fiyatları ise güne 102.8 liradan başladı.

Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi ise haftaya düşüşle başladı. bir önceki haftanın kapanış fiyatlarından 1,42 düşüş gösteren Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi haftaya 82.356,58 puandan başladı. Cuma günkü kapanışa göre Borsa İstanbul'da pay piyasaları 1.189,48 puan değer kaybına uğradı.

Haftanın ilk işlem gününde küresel piyasalar Yunanistan endişeleriyle riskten kaçış eğilimi gösterdi. Yunanistan’ın Kreditörlerle anlaşma görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından 5 Temmuz'da kurtarma paketini halk oyuna sunmak için referandum kararı alması ve bunun yanı sıra bir dizi sermaye kontrolü uygulanmasına karar vermesi ile Yunanistan’da hisse senedi piyasası kapatıldı ve bankaların da 6 Temmuz’a kadar kapalı kalacağı açıklandı.

Yunanistan konusunda 5 Temmuz’un kritik hale gelmesi Yunan halkının referandumda vereceği kararın yunanistan için önemi büyük. Analistler BIST 100'ün de Küresel piyasalardaki olumsuz havadan etkilenerek haftaya düşüşle başladığını kaydediyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE