AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik' ten TÜİK İstatistikleri Konusunda CHP' ye Yanıt Geldi

TÜİK istatistiklerinin doğru olmadığını, istatistiklere revize yapıldığını ve vatandaşlara yanlış istatistikler sunduğunu aktaran CHP başkanı Kılıçdaroğlu' na AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından yanıt verildi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik' ten TÜİK İstatistikleri Konusunda CHP' ye Yanıt Geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündemde soru işaretlerinin uyanmasına neden olan CHP lideri Kılıçdaroğlu' nun açıklamalarına yanıt verdi. Açıklamasında TÜİK istatistiklerinin Türkiye tarafından kontrol edilen oranlarla, tüzükle yapılmadığını, uluslararası standartlarla hazırlandığını ve bu konuda herhangi bir eleştirinin de bugüne kadar gelmediğini aktardı. Açıklamasında CHP' nin ülkenin faydasına bir girişiminin henüz görülemediğini ifade eden Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu' na sert eleştiriler gerçekleştirdi.

TÜİK İSTATİSTİKLERİ DOĞRU MU?

Ömer Çelik yaptığı açıklamasında TÜİK istatistiklerinin doğru olduğunu, uluslararası korunan yasalarla bu verilen hazırlandığını ve CHP zihniyetinin başarısızlığıyla, zihniyet ikiziyle yönetildiği bilinen hükümetlerce % 120 ve % 90 oranlarında olan enflasyonların bu ülkenin vatandaşlarına neler çektirdiğinin düşünülmesini isteyen Ömer Çelik, AK Parti hükümetinin bu oranlardaki enflasyon rakamlarını çok ciddi şekilde düşürdüğünün altını çizdi. Açıklamasında "Elimizdeki bu verileri basın toplantısının bitiminden sonra sizlerle paylaşacaklar, elinizde bir veri olarak bulunsun. Bunları geniş kapsamlı, aday tanıtımlarında ekonomiyi nerelere getirdiğimizle alakalı zaten göstereceğiz. CHP' nin siyasi geçmişinde hiçbir başarıya imza atmamış bir genel başkanın bu ifadeleri kullanmasını manidar buluyoruz. Siyasi ya da ekonomik bir başarı söz konusu olur, o zaman konuşursunuz.Futbolla bile kavga eden bir CHP var ortada. Türkiyedeki yapılmış hiçbir iyi işle araları iyi olmamış. CHP keşke negatif gündem oluşturmak için harcadığı enerjiyi Türkiye' yi yeni alanlara kavuşturabilmek, reformlara ulaştırmak, ileriye götürmek amacıyla harcasaydı. " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 18:31
YORUM EKLE