Ağustos Nakdi Destek Ödemesi Ne Zaman Ödenecek Belli Oldu! Ödeme Tutarı!

Aİle Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Ağustos Nakdi ücret destek ödemelerinin T.C. kimlik numarasına göre ne zaman ödeneceğini açıkladı. Ücretsiz izin ödeme tutarı ne kadar olacak?

Ağustos Nakdi Destek Ödemesi Ne Zaman Ödenecek Belli Oldu! Ödeme Tutarı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Ağustos nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman ödenecek? Yeni açıklama geldi. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ödemelerin hesaba IBAN numaralarına hesap numarası göndermeyenler yada göndermiş olduğu hesap numarası yanlış olanlar için ise PTT aracıyla gerçekleştirileceğini ifade etti. Nakdi ücret desteği ödemelerinde ücretsiz izne ayrılan işçiler için T.C. Kimlik numarasına göre yapılacak ödemeler için son hanesi 6 ile 8 olanlar 9 Eylül 2020 de T.C. Kimlik numarasının son hanesi 0 2, 4 olanlar için 8 Eylül 2020 tarihleri arasında ödemeleri yapılacak.

ÜCRETSİZ İZİN ÖDEME TUTARI;

Nakdi destek ödemeleri; Bilindiği gibi Türkiye'de salgın olarak ilan edilen korana virüsün ekonomiye olan etkilerine yönelik olarak bazı sektörlerde işten çıkartmalar yasaklanarak, ücretsiz izne gönderilen işçiler için her ay destek ödemesi yapılıyor. Bu ödemeler aylık olarak 1177 TL olarak hesaplanıyor düşülen damga vergisi tutarı 8,93 olarak hesaplanıyor. Net ödenen tutar ise 1168 olarak hesaplara geçmektedir. Ağustos ayında 1168 TL maaş ödemesi yapılacak.

KISA ÇALIŞMA VE İŞSİZLİK MAAŞI;

Kısa çalışma ödeneği ile Ağustos işsizlik maaşı ödemeleri de 3 Eylül 2020 tarihi itibariyle başlayacak. T.C. Kimlik numarası 0 ile 6 olanlar 4 Eylül'de, diğerleri 3 Eylül'de işsizlik maaşı ve kısa çalışma maaşı ödemeleri alacaklar.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 11:08
YORUM EKLE