AÇSHB 1000 TL Para Yardımı İçin Başvurular E-Devlet Üzerinden Alınacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1. faz yardımları dağıttı. Şuanda 2. faz yardımlar içinde başvuru almyacak. Bin TL Üçüncü Faz para yardım ödemeleri e-devlet üzerinden alınacak. Başvuru şartları henüz açıklanmadı. Gelişmeler haberde.

AÇSHB 1000 TL Para Yardımı İçin Başvurular E-Devlet Üzerinden Alınacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere 1000 Tl yardım ödemesi yapacak.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan destek ödemelerden bazıları da gelir düzeyine göre yapılıyor. Koronavirüs eş güdüm toplantısı sonrası yapılan açıklamada Covıd-19'un ekonomiye olan etkilerinin önüne geçilmesi amacı ile kısa çalışma ödeneği, 3 ay kredi ödemelerini ertelenmesi son olarak 6 ay ödemesiz dönem olarak kamu bankaları tarafından verilen krediler bulunuyor. Bunların yanı sıra devlet desteği olarak Aile ve Çalışma Bakanlığına bağlı SYDV aracılığı ile gerçekleştirilen yardımlar arttırıldı.

BAŞVURULAR E-DEVLETTEN YAPILACAK? 

Birinci Faz ödemlerini tamamlandığı Bakan Selçuk tarafından açıklandı. İkinci faz ödemeleri için başvuru alınmayacağı belirtilirken ikinci pakette 2 milyon 300 bin aileye bu ödemeler yapılacak. Henüz kriterler belirlenmeye çalışıyor. Başvuru alınmayacak fakat daha önce gelir düzeyi testleri yapılarak G0, G1, G2 ve G3 gibi düzeyler belirlenmişti. Yapılan çalışmalar sonucunda yine daha önce başvuru yapan vatandaşlara bu nakit yardımlar yapılması bekleniyor.

Bin Tl şeklinde devam eden Üçüncü Faz yardım ödemlerinde ise daha çok sosyal yardım dışında kalanlar için kapsaması düşünülüyor. Peki bu başvuru şartları ne olacak ve nasıl başvuru yapılacak? Koronavirüs nedeniyle zor duruma düşen, işten ayrılmak zorunda klan kısa çalışma ödemesi alamayan işsizlik sigortası şartları oluşmayan ve bir güvencesi geliri olmayan vatandaşların kapsaması düşünüyor. Açıklamalarda Koronavirüs öncesinde durumu olupta evi ve arabası olduğu halde virüs nedeniyle zor duruma düşenlerin olduğu ve Bakanlığın bu kişilere ulaşmak istedi ifade ediliyor.

KADINLARA YAPILAN ÖDELER ARTTIRILDI;

Geçtiğimiz gün müjdesi verilen biri diğer habere göre kadınlara yapılan şartlı doğum, şartlı lohusalık, eşi vefat edenler için yapılan ödeme tutarları arttırıldı. Yeni tutar 325 TL olarak açıklandı.

Sosyal yardım ödemesinde beklediğiniz başvuru şartları yrum olrak paylaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rümeysa
Rümeysa - 2 yıl Önce

Boşanmış çocuğu olan kadınlara verilmesi lazım bizde zor durumdayız

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

E devlet üzerinden hangi sayfada yapılacak başvurular

Ozansuleymankaplan
Ozansuleymankaplan @Mehmet - 2 yıl Önce

Anembabamikaybettimissizimhicbirgelirimyok2859708823205364782267

muhsin yiğit
muhsin yiğit @Mehmet - 2 yıl Önce

ben ve eşim 7 tamada çocok aynı handa oturuyoruz hç bir gelerimde yo sayglarmla

Eser topal
Eser topal - 2 yıl Önce

1000 TL ödeme yapılacak olanların kapsamı biraz genişletilse iyi olur hamile kadınlarda alması lazım eşim hamile ve çalışıyor

Enes yesilbas
Enes yesilbas @Eser topal - 2 yıl Önce

E devlet uzerinden nasil basvuruluyor bilgisi olan varmi

Hidayet
Hidayet - 2 yıl Önce

Ptt dendi engelli yakını için ogün ptt gidildi polis dağıtacak dendi ogünden bugüne gelen olmadı E devlet dendi engelliler için yine 1000tl yardımı olmadı halen daha beklemedeyim malesef yok

Çetın Keleş
Çetın Keleş - 2 yıl Önce

İşsizim para yardımı istiyorum çalışmıyorum

Ozansuleymankaplan
Ozansuleymankaplan - 2 yıl Önce

Yanlizyasiyorumhicbirgelirimyok2859708823205364782267367693

Ozansuleymankaplan
Ozansuleymankaplan - 2 yıl Önce

Yanlizyasiyorumhicbirgelirimyok2859708823205364782267367693

Filiz akalın
Filiz akalın - 2 yıl Önce

4.faz 1000TLyardımın dan dul bayanlar da alsınlar yetimi olanlar emekliler de ben de ölüm aylığı alıyorum 1100 ama yetmiyor 8yaşında 2.ci sınıfa giden oğlum var kimsem yok kendim kanser hastasıyım çalışamıyorum