4G İhalesinin Tarihi Açıklandı!

4G ihalesi için tarih verildi. İhalenin asgari bedeli 2,2 milyar Euro olarak belirlenen ihale Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından açıklandı. İşte ayrıntılar

4G İhalesinin Tarihi Açıklandı!

4G İhalesinin Tarihi Açıklandı!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenen 4G ihalesi 26 Mayıs günü Ankara’da yapılacak. 20 Mayıs tarihinden itibaren ihaleye girmek isteyen telekomünikasyon şirketleri, tekliflerini iletmeye başlayacak. Bu süreç 26 Mayıs Salı günü saat 09.30’a kadar sürecek. İhaleye teklif verme süreci kesinlikle değişmeyecek. 30 Nisan 2029’a kadar ihaleyi kazanan firmalara yetkilendirme verilecek. 2,2 milyar Euro asgari bedel belirlenen ihaleden yüzde 18’lik KDV de eklendiğinde kamunun ihaleden elde edeceği gelir 2,7 milyar Euro’ya kadar çıkacak. Dün Resmi Gazete’de BTK tarafından yayınlanan ihale ilanında ihaleye girecek olan firmanın 800, 900, 1800, 2100 ve 2600 MHz frekansları için toplam 20 ayrı bant genişliğinde satış yapması gerekecek. İhalede toplam bant genişliği 390,4 MHz olarak belirlendi. En fazla 3 işletmeci ihale sonucunda 800 MHz, 900 MHz, 1800 MHz ve 2100 MHz frekans bantlarında yetkilendirilecek. 2600 MHz frekans bandında ise en fazla 4 işletmeciye yetki verilecek.

50 bin TL verenler ihale şartnamesi alabilecek. İhale kapalı teklifle başlayacak ve açık teklif usulüne dönecek. İhale için verilecek için geçici teminat oranları da frekans paketinin asgari değerinin yüzde 5’i olarak belirlendi. Firmaların ihaleye girmek için ödediği sermayede 50 milyon TL düzeyinde olacak. Aynı zamanda ihale için teklif veren firma bir isteklinin ortakları veya ortaklarının doğrudan veya dolaylı bir biçimde hisse sahibi oldukları ya da başka yollarla kontrolleri altında bulundurdukları şirketler ve iştirakleri de ihaleye giremeyecek. Eğer böyle durumda bir firma ihaleyi kazanırsa ve bu durum tespit edilirse firma yetkilendirilmeyecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE