4/D’li Taşerona Tediyeler Erken Ödenecek Mi?

Emeklilere ve dar gelirlilere bayram ikramiyelerinin erken ödenmesi sonrasında gözler 4-D taşeron işçilerinin Tediye ödemelerine çevrildi. Tedhiye ödemeleri erken ödenecek mi ?

4/D’li Taşerona Tediyeler Erken Ödenecek Mi?

Korona virüs salgının etkileri ekonomiyi de zorlamaya devam ediyor. Bu noktada birçok iş yeri kapanmış, bazı işçiler ise ücretsiz izne çıkarılmış, hatta bazı sektörlerde işçilerin işlerine son verildiği bile olmuştur. İşte bu zor zamanlarda hem devlet tarafından sağlanan kolaylıklar hem de bazı işverenlerin uygulamaları ile bireylerin bu süreci en az zararla atlatmaları üzerine çalışılıyor.

Tam da bu noktada merak edilen konulardan biri geçtiğimiz günlerde açıklanan ve emeklilere ödenecek olan bayram ikramiyelerinin ödeme tarihinin öne çekilmesi, kısa çalışma ödeneği gibi tedbirler doğrultusunda, zorlu şartlarda çalışan taşeron işçilere bu dönemde ödenecek olan tediyeleri ödeme tarihlerinin öde çekilip çekilemeyeceği oldu. İşte gündemde konuya ilişkin yer alan başlıklar.

Tediye Ödemeleri Ne Zaman?

Kamu kurumları ile devlete ait şirketlere 4/D’li statüsünde çalışan işçilere 1 yılda toplamda 52 günlük ödeme yapılmakta olup bu ödemelerin her biri 13’er günlük şeklinde 4 defa olmak üzere gerçekleşmektedir. Bu 4 ödeme arasında 2020 yılının ilk ödemesini ocak ayı sonu ile şubat başında almış olup işçileri bir sonraki ödemesini ise yapılan açıklama doğrultusunda Çalışma Bakanlığı'nın açıkladığı takvime göre mayıs ayı içerisinde hatta mayıs ayının son döneminde alacağı belirtildi.

Fakat açıklanan takvime bakıldığında ödemelerin öne çekilip çekilmeyeceği ise merak konusu oldu. Zira bu zor günlerde çalışmak durumunda kalan, evde kalmak durumunda olan veya ücretli/ücretsiz izne çıkarılan taşeron konu ile ilgili gelecek haberi bekliyor.

Şu An Açıklama Yok

Geçtiğimiz aylarda Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanan takvimde işçilere mayıs ayı döneminde bir ödeme yapılacağı belirtilmişti. Fakat bu süreçte devlet birçok ödemeyi öne çekti. Bu noktada Çalışma Bakanlığı eğer erken ödeme açıklaması yaparsa işçilere nisan ayında 913 TL tediye ödemesi yapılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 14:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 3 yıl Önce

4d yetmiyor yetmiyor yetmiyor éşit maaş istiyoruz hastanede risk altında çalışıyorlar onlar korona vürüs bunları ayırmıyor

Madur
Madur - 3 yıl Önce

Hastanede kadro geçen personel 4d yetmiyor risk altında çalışıyorlar korona vürüs bunları ayırmıyor

Hasan ersoy.
Hasan ersoy. - 3 yıl Önce

Tüm kamu kurumlarında işçiler asgari ücretli.Hükümetin yaptığı oynula aldıkları maaşta asgari ücrete düştü.Yüzdelikleri el birliğiyle kaldırmış oldular son maaşla geçiş adı altında gördükki hepsi oyunmuş aldatma imiş.şirkete verilen işçiye yansıyacak denildi hemde en yetkili ağızdan ama oda yalan oldu.İyi oyun oynuyorlar Amma Rabbimin adaleti tecelki eder ....

Tekin
Tekin - 3 yıl Önce

Belediye şirketlerinde çalışıyoruz hertürlü pis işi yapmamıza rağmen hasta olmamak mülkündeyim izin yok v.b bu hakmı peki corana vürüs var insanlar ölüyor

Ezilentaşeron
Ezilentaşeron - 3 yıl Önce

Sağlık bakanlığında görevde yükselme istiyoruz ünüversiteli işçilerin hakkı verilsin

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Bu 52 günlük ikramiye de belediyelerdeki taşeronları neden saf dışı bıraktılar acaba

Mustafa çelik
Mustafa çelik - 3 yıl Önce

Belediye 52 gün ödemek mi

Magdur işçi
Magdur işçi - 3 yıl Önce

Çok şükür ama yetmiyor siz değerli büyük lerim askerî ücretle Çok insanimiz magdur