440 Bin Kişi Sosyal Konut Projesine Başvurdu! Sosyal Konut Nedir?

Dar gelirli ailelerin ev sahibi olabilmesi için yapılan 100 bin sosyal konut için toplam 440 bin kişi müracaat etti. Peki sosyal konut projeleri nedir?

440 Bin Kişi Sosyal Konut Projesine Başvurdu! Sosyal Konut Nedir?

Ülkemizde bilindiği üzere pek çok kişi ev alabilmek için bankalardan kredi çekiyor. Ancak faizler düşükte olsa 10 yıllık gibi uzun vadeli kredi çekildiğinde bankaya oldukça fazla faiz ödenmektedir. Bu sebepten dolayı ev almak isteyenler TOKİ tarafından yapılan sosyal konut projelerine müracaat etmektedir. Çünkü TOKİ'den alınan sosyal konut projelerinde kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor ve dar gelirli ailelerde ev sahibi olabilmektedir. Son yapılan 100 bin konut için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdeli haber verilmişti. Buna göre sosyal konut projesi için müracaatlar alındı ve resmi rakamlara yönelik bilgiler verildi.

440 BİN BAŞVURU ALINDI

TOKİ tarafından 100 bin kişilik sosyal konut projeleri yapılmıştı. Hali hazırda sosyal konut projeleri yapılmaya devam ederken bir yandan tamamlananlar için müracaatlar alınıyor ve ödemeler yatırılmaya başlanıyor. Buna göre son yayımlanan verilere göre toplam 440 bin kişinin müracaat ettiği öğrenildi.

25 yaşının üzerinde olan, geliri yüksek olmayan üzerinde her hangi bir tapu olmayan herkesin müracaat ettiği sosyal konut projelerinde toplam 440 bin kişilik müracaat alındı. Sosyal konut bilindiği üzere faiz oranı düşük, kira öder gibi ev sahibi olma sistemi olarak bilinmekte olup evler TOKİ tarafından yapılmakta ve kura yöntemi ile sahiplerine verilmektedir.

YORUM EKLE