4. Faz Ödemelerinde Dul ve yetim Maaşı Alanlara Bin Tl Ödeme Yapılsın!

Pandemi sosyal yardım ödemelerinde 3. faz başvurusunda geliri olanlar kapsam dışı bırakıldı. Bunlardan bir kısmında aldıkları gelirlerin çok düşük olması ve geçim darlığı çekmeleri vatandaşları zor durumda bırakıyor. Dul ve yetim maaşı alanlara sosyal yardım çağrısı geldi.!

4. Faz Ödemelerinde Dul ve yetim Maaşı Alanlara Bin Tl Ödeme Yapılsın!

4. Faz Ödemelerinde Dul ve yetim Maaşı Alanlara Bin Tl Ödeme Yapılsın!

Çalışma Bakanlığının 1.2. faz ödemelerinde daha önce Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından tespit edilen gelir düzeylerinde göre başvuru alınmadan Bin TL ödeme yapılmıştı. 3. Faz ödemelerinde ise 5510 sayılı kanuna göre 4C ve 4A’ya göre çalışan kamu işçisi ve memurlar, emekliler, gelir aylığı alanlar, kısa çalışma ödemesi alanlar, işsizlik maaşı alanlar kapsamı dışında kalarak değerlendirme dışı oldular.

Dul ve yetim maaşı alan ihtiyaç sahiplerine ödeme yapılması için TÜED’den bir çağrı geldi. Türkiye Emekliler derneğinden yapılan çağrıda yeni bir sosyal yardım ödemesi yapılmasını bu ödemede yetim maaşı alanlar dul aylığı alanlara ödeme yapılmasını istedi, Gelirin olmasını ödeme yapmak için engel olmamasını bu şartın yeni sosyal yardımlarda esnetilmesini talep etti.

3. FAZ ÖDEMESİ E-DEVLET SONUÇ SORGULAMA;

Kamu işçileri, memurlar, emekli ve gelir aylığı alanlar, 1.2. faz ödemeleri alan, işsizlik maaşı alan, kısa çalışma ödeneği hak eden, işsizlik maaşı ödenenler pandemi sosyal yardımı başvuru ekranında kapsam dışı olarak açıklandı. Geliri olmayanların sonuçlarında başvuruların bir kısmı olumlu olanlara ödemeler yapılmaya başladı. AÇSHB Z. Zümrüt Selçuk 1.013 Milyar Tl ödemenin vatandaşların hesaplarına ödendiği müjdesini verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cigdem Demirci
Cigdem Demirci - 2 yıl Önce

Bende cok zordurumdayim 2 kizim var ve aldim yetim ayliyla gecinemiyorum buyuk kizim okuyor kucuk kizim 5 yasinda cokmadurum yardimedin Allah icin

Medine çelik
Medine çelik - 2 yıl Önce

Dul yetim aylığı alıyorum bütün yardımlar şartlı eğitim dahil olmak üzere iptal oldu. Ayrıca iş imkanları kısıtlandı Bi kuruş maaşla dört çocuğun geleceği kiracıyım bizde öncelik tanınsın kpss puanım lada yerleşemiyorum ????????

Filiz akalın
Filiz akalın - 2 yıl Önce

Bende yetim aylığı alıyorum 1100 yetiştiremiyorum 8yaşinda 1tane oğlum var kimsem yok Allah'tan başka 1milyar dan biz dul ve yetimi olan aileler de alsa çok güzel olur

Naz Şahin
Naz Şahin - 2 yıl Önce

875 tl yetim maaş alıyorum kiracıyım Allah tan başkada kimsem yok varda yok bu arada Allah biliyor ya ramazan da ne kadar zorlandığımı bir çorba makarna bir şey yok dedimde dilenci gectin dedi komşum mübarek günde kalp öle kırıldıki bize de adalet gelirmi zor beklemekten yoruldum her maaş günü umutumun bittiyi gün..

Kral
Kral - 2 yıl Önce

Emrah 14 mart işten çıkarıldım işsiz kaldım devletden beş kuruşu yarım almadı babam yok dul yetim maaşı alıyor evimin ne elektriği ne suyu ödüyebildim neymiş dul yetim. Maaşı alıyormuşuz zaten açlık sınır altın da bu hükümet maaş veriyor insanlar işsiz güçsüz kem niye ayırt ediyorlar anlam veremedim Allah Habeş ediyorum bu şerefsiz yönetenleri hakkı adelert olmayan bide adalet kalkınma parti yöneticilerine sesleniyorum işsiz güç yetim erkeleri evinin elektriğini suyunu ödüyemiyorken siz nasıl bir yönetici olabiliyorsunuz hiç sormuyormusunuz hiç araştırmıyormuşum düşle yetim maaşların açlık sınır altında biz buinsanları bu sömürgeciliği yaparken Allah’tan korkmuyormuyormusunuz iki cihanda huzura mahşer günde iki eli il yakanıza olacağınızdan hanefiniz yokmuuuuu si z Allah’ı zikredersiniz ama kul Hakkı’da yeriz bu millet hizmet yapıtınızı sanlar Allah. Ütüsü bizler bir imtihan veriyor ama siz gibi okumuş kokuşmuş yalaka iktidar yöneticileri Allah heaap veremeyin

Yücelan sntrk
Yücelan sntrk - 2 yıl Önce

Bende engeli aylığı alıyorum işim yapmıyorum zor yapıyorum bir sene önce göğüs kanserine yakalandım tedavi görüyorum yetmiyor hiç bir yeşil kartliym eşim çalışmıyor bi tane çocuğumesaj var hasta aldığım para yetmiyor yardım istiyorum