3600 Ek Gösterge'de Kapsam Genişleyecek Mi? Diğer Mesleklerin Ek Göstergeleri Artırılacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan polis, öğretmen, sağlık çalışanları ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600 olacağını söylemişti. Peki diğer mesleklerinde ek göstergeleri 3600 olacak mı? Kapsam genişleyecek mi?

3600 Ek Gösterge'de Kapsam Genişleyecek Mi? Diğer Mesleklerin Ek Göstergeleri Artırılacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçim öncesi Türkiye'nin dört bir yanında konuşmalar yapmaya özel ve resmi televizyon kanallarında canlı yayınlara katılmaya devam ederken geçtiğimiz günler de ek gösterge konusunda çok önemli ifadeler kullandı ve bu mesleklerde çalışanlarını sevindirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da öğretmen, polis, sağlık çalışanları ve din görevlilerinin mevcuttua 3000 olan ek göstergelerinin 3600'e çıkartılacağını ve 600 puanlık ek göstergenin verileceğini söylemişti. Ek göstergelerinin 3600'e çıkarılması ile emekli olunduğunda alınan ikramiye ücreti 20 bin lira civarı ve emekli maaşında ise 500 - 600 civarında bir artış meydana gelmektedir. Bu açıklama ile çok sayıda kişiye müjde verildi ancak şimdi diğer meslek çalışanları da ek gösterge talebi istiyor.

KAPSAM GENİŞLEYECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da söyledikleri her şeyin hesaplamasının yapıldığı, planlarına uyulması durumunda söylendiğini ifade ederek polis, öğretmen, din görevlisi ve sağlık çalışanlarının ek göstergelerinin 3600'e çıkartılacağını söylemişti. Fakat diğer mesleklerde çalışan kamu görevlileri de ek göstergelerine 600 puanlık eklemenin yapılmasını talep ediyor.

Kamu görevlileri, sendika çalışanları tarafından yapılan açıklama da ek göstergelerin 600 puan artırılmasını talep etmektedir. Ancak şu an için diğer mesleklerde istihdam etmekte olan kamu görevleri için kapsamın genişleyip genişlemeyeceği hususunda resmi bir duyuru bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 09:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Teknikerlerde 3600 ek göstergeden faydalanmalı adalet icin.

Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

1 'in 4 dü teknikerlerin ek göstergesi 2200 den 3600 e neden çıkmıyor bu adaletsizlik olmuyormu?

ramazan
ramazan - 3 yıl Önce

Polisle daha düne kadar lise mezunuydular artı bayan polislerde 20 yılda emekli oluyorlardı. hal böyle olunca alabilecekler mi

kemal
kemal - 3 yıl Önce

bizler kamuda çalışan personelleriz ama 3600 ek göstergeden yayarlanmayan üvey evlet konumundayız.Lütfen bizleride düşünün ki hak ve adalet yerine gelsin sevgili memur sendika başkanları.

Esin
Esin - 3 yıl Önce

Laboratuvar teknikerleri de alacak mı.ya da sağlık yönetimi bitirenler

badisa
badisa - 3 yıl Önce

öyleyse sadece bu meslek grubundan oy alır

Ozan yıldız
Ozan yıldız - 3 yıl Önce

Afrin elbab pkk ile mücadelenin %80 nini oluşturan Uzman Erbaşlar 32 yıldır 3600 ek gösterge magduruydu ama polise verildi lise mezunu hemşireye verild uzman erbaşa verilmedi. Uzman erbaşlar aile ve akrabalarıyla 2milyon demekti ak partiye verilecek oyları ak parti kaybediyor bence.

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Diger meslekleri bilmem ama polis 95 yilindan beri 3600 ek gostergenin magduruydu cok iyi bu sayade esit ise esit ucret uygulanmis olacak cok tesekkurler