3600 Ek Gösterge Nedir? Emekli Maaşı ve İkramiyesinde Oluşacak Değişiklikler Nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri için ek göstergelerinin 3600'e yükseltileceği açıklandı. Peki emekli maaşı ve ikramiyesinde ne gibi değişiklikler olacak?

3600 Ek Gösterge Nedir? Emekli Maaşı ve İkramiyesinde Oluşacak Değişiklikler Nedir?

Ülkemizde görev yapmakta olan personellere pozisyonlarına göre ek göstergeler gösterilmekte ve buna göre ilgili kişiler emekli olduklarında ikramiyeler almakta emekli maaşları da buna göre belirlenmektedir. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuru ile öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri için ek göstergelerinin 3600'e yükseltileceği duyurulmuştu. Ek göstergelerin artırılması haberi pek çok kişinin kafasını karıştırdı. Peki 3600 ek gösterge ile emekli maaşlarında, emekli olunduğunda alınan ikramiyeler de ne gibi değişiklikler yapılacak?

EK GÖSTERGE İLE NELER DEĞİŞECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri için ek göstergelerinin 3600'e yükseltileceğini açıkladı. Buna göre bu meslekte görev yapmakta olan personeller emekli olduklarında görev yıllarına göre değişken olmak üzere alacakları ikramiyelerde 10 bin - 23 bin lira arasında artış meydana gelecektir.

Buna göre örneğin 2200 ek gösterge ile emekli olan bir hemşire 2 bin 350 TL civarında maaş almaktadır. Eğer ek gösterge 3600'a yükseltilirse maaş emekli olduğunda 3 bin lira seviyesine yükselir. 25 yıl görev yapan bir polis emekli olduğunda 2 bin 600 TL maaş alırken ek göstergenin 3600 olması durumunda emeklilik maaşı 3 bin 200 TL olacaktır. Aynı tutarlar din görevlisi içinde geçerlidir.

Yine 25 yine görev yapan bir öğretmen emekli olduğunda 2 bin 400 TL maaş almakta iken ek göstergelerin 3600'e yükseltilmesi ile öğretmen emekli olduğunda 3 bin 200 lira civarında maaş alacaktır. Yani emeklilerin 3600 ek gösterge ile daha fazla maaş alması durumu olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Karapınar
Ahmet Karapınar - 4 yıl Önce

3600 ek göstergeyi emekli bekcide alacakmi açıklama istiyorum

N.B
N.B - 4 yıl Önce

Bekcilerede 3600 verilcekmi verilmese adaletdizlik olur reyisin adaletinde supe duyarim.

İSMET  AYDIN
İSMET AYDIN - 4 yıl Önce

3600 Kesinlikle Bekçilere verilmeli bunula ılgili açıklamanın geç kalmadan açıklanmasını bekliyorum

N.B
N.B - 4 yıl Önce

Bekcilerede 3600 verilcekmi verilmese adaletdizlik olur reyisin adaletinde supe duyarim.

Bekçi Baba REMZİ
Bekçi Baba REMZİ - 4 yıl Önce

Lise mezunu emniyet bekcilerinin ek göstergesi 1100.değişim olacak mı

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Lise mezunu emniyet bekcilerinin ek göstergesi 1100.değişim olacak mı

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Hemşirelere yıllarca yıpranma payı verilecek dendi ama verilmedi.İnşAllah hiç değilse şu anda emekli olanlarada verilirde biraz olsun çalışmalarımızın karşılığını almış oluruz.