30 Yaşından Büyük Olup Evlenmeyenlere Vergi Haberlerinin Doğrusu Nedir?

Haber siteleri ve sosyal medyada paylaşılan bilgide 30 yaşından büyük olup evlenmeyenlerin vergi vereceğini iddia etti. Peki bu haberlerin doğruluk payı nedir?

30 Yaşından Büyük Olup Evlenmeyenlere Vergi Haberlerinin Doğrusu Nedir?

Ülkemizde bilindiği üzere senelere göre dağılıma bakıldığında evlenme yaşının giderek yükseldiği görülmektedir. Bunun temel nedenleri arasında önceliğin kariyere verilmesi, iş bulmakta zorluk çekme ve hayat pahalılığı olarak bilinmektedir. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından evlilik hususunda önemli açıklamalar yapılmış ve evlenme yaşının 30'u geçtiği vurgulanarak sosyal medya ile bir çok televizyon kanalı aracılığı ile evlilik dışı yaşama özendirildiği buda aile kurumunu ciddi anlamda yıprattığını belirtmişti. Bu açıklamalardan sonra bir çok haber sitesi ve sosyal paylaşım siteleri asılsız olarak 30 yaşından büyük olupta evlenmeyenlere vergi verileceğini iddia etti. Peki bu haberlerin kaynağı nedir, gerçeklik payı var mı?

HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Sosyal medya ile bazı haber sitelerinde paylaşılan 30 yaşından büyük olup evlenmeyenlerden vergi alınacak haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Bu haberlerin ilk çıkış yerlerinin çeşitli sözlük siteleri ve sosyal medya hesaplarında mizah amaçlı yapıldığı görülmekte ancak bazı haber siteleri politikalarını hiçe sayarak ilgili mizahı gerçek gibi yansıtmaya çalışmaktadır. Ülkemizde evlilikte üst yaş sınırı bulunmamakta, evlenmeyenlerden vergi alınacağına yönelik yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halime
Halime - 5 gün Önce

Yalan yanlış haber yapan sitelere yaptırım uygulanmalı.

Hasan
Hasan - 4 gün Önce

Fransa da devlet evlenmeyen bayanlara aylik bir miktar para yatiriyor.Insanlarin evlenip evlenmemesi kisisel tercih.İş yoksa vergi odemeyiyor diye hapse mi girecek simdi Bekar hayati yasamak yanliş.Keske issizlik sorununa cozum gelse de insanlar evlenmeye cesaret edebilse.

Eylül tan
Eylül tan - 3 gün Önce

Böyle sacmalıkmı olurmu ınsanların evlenır evlenmez herkes özgürdür sız bunları düsünecegınıze ıssızlerın sonu ne olacak onu cözun

Mz
Mz - 4 gün Önce

"uygunsuz söz nedeniyle yorum silinmiştir."

Emre
Emre - 3 gün Önce

Tayyip erdoganın bildigi vardır kesin o olmasa türkiye batar

ilhami tunç
ilhami tunç @Emre - 2 gün Önce

sen mal mısın oda insan ve sürekli hata yapan bir insan sürekli kandırılıyor sürekli yanlış kararlar veriyor ne kadar boş birisin senin gibiler yüzünden ülke bu hale geldi Allah sizin xx

Şule
Şule - 1 gün Önce

Başka nerden vergi alabiliriz diye düşünüyorlar sanirim, bizim cebimize kadar uzandiniz be! O parayla hak yenmez mi? Adamın işi yok evlenememis zaten bide vergi ödeyecek bunun için. Oldu olacak uyku saatimize de vergi koyun (!) Şaka gibi ya

Ahmet
Ahmet - 1 gün Önce

Ulan kit kanat geçiniyoruz, ne istiyorsunuz daha pess ...