3. Faz Bin Tl! E-Devlet Pandemi Sosyal Destek Yardımı Sonuç Ekranı Açıldı!

Yeni Gelişme! Pandemi Sosyal Destek yardım başvurusu sonuç ekranı açıldı. 3. faz Bin TL yardım başvuru sonuçlarında kapsam dışı, başvuru süreci devam ediyor yada olumlu olarak sonuçlanıyor. ödemeler ne zaman başlayacak gelişmeler haberde.

3. Faz Bin Tl! E-Devlet Pandemi Sosyal Destek Yardımı Sonuç Ekranı Açıldı!

T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılan başvurular sonucunda 3. faz ödemelerinin değerlendirmeleri başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı e-devlet pandemi sosyal destek başvuru ekranından yapılan başvuruların değerlendirmelerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılıyor.

SONUÇLARDA, KİMLER KAPSAM DIŞI

5510 sayılı kanuna göre 4A, 4C olarak görev yapan, Emekli veya gelir aylığı maaşı olan, 1. faz, 2. faz ödemesi alan, kısa çalışma ödeneğinden yararlanan, işsizlik ödeneği alanlar başvuru ekranında kapsam dışı olarak sonuçlanıyor. Aile fertlerinden sadece bir kişinin başvuru yapabileceği 1000 Tl yardımında eğer kapsam dışı olarak sonuçlandırılıp, başvurunuzda bir yanlışlık olduğunu düşüyorsanız ikamet ettiğiniz yerleşim yerindeki sosyal yardımlaşma kurumuna başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURU SONUCU OLUMLU OLANLAR;

Bin Tl pandemi ödemesi gelir düzeyine göre değerlendirilecek kapsam dışı olmayanlar için başvuru formundaki yazılı olanlar koronavirüs döneminde zor durumda bulunan herhangi bir geliri olmayan yada geliri azalan zor durumda bulunanlara başvuru sonucu olumlu olarak değerlendirilmesinin ardından ödemeler belirli bir takvime göre başvuruda belirtilen hesap numaralarına, IBAN numarası bulunmadığını beyan edenlere PTT aracılığı ile hesaplara yatırılacak.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU EKRANI;

T.C. kimlik numarası ile e-devlet şifresi ile birlikte https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu adresine girilmesi arından Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu ekranında başvuru numarası, başvuru tarihi, başvuru durumu, durum açıklaması kısmından başvuru durumunda yazan bölümden değerlendirilme süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hande
Hande - 2 yıl Önce

Hanenizde faz1 faz2 den yararlanmış kişi tespit edildiği den başvurunuz değerlendirilmemiştir yazısı çıkıyor sizde de öyle mi

Eda
Eda - 2 yıl Önce

Süreç devam ediyor ne demek arkadaşlar

Hüseyin özdemir
Hüseyin özdemir - 2 yıl Önce

Valla bana da aynı şekilde yazı geldi hanenizde 1 veya 2 ci fazda yararlanma olmuştur diye daha önce başvurmadım bu nasıl oluyor faz 1 veya 2 de çıktıysa o zaman PTT neden getirmedi Bi o var madem öyle

Bahanur Ekşioğlu
Bahanur Ekşioğlu - 2 yıl Önce

Bende de aynı şekilde çıkıyor haneden bir kişi faz1ve2 den yararlanmış kişi olduğu için gbi bişey cikiyo PTT gttim eve gelcek dediler kaymakama gttim güvenlikler PTT git yine dediler vatandaş la top gbi oynuyorlar yazıklar olsun

Fili Akdoğan
Fili Akdoğan - 2 yıl Önce

Edevletten yapamıyorum maddi yardım talep ediyorum

Necmettin kilinc
Necmettin kilinc - 2 yıl Önce

Ailenden kimse basvurmamisa hesabına. Yatmış para hande

Onur
Onur - 2 yıl Önce

Bende aynen o yazı var

Eda
Eda - 2 yıl Önce

Süreç devam ediyor ne demek arkadaşlar