2030 TL İşsizlik Maaşı Başvuruları Nasıl Yapılır - İşsizlik Maaşı Şartları 2019

İŞKUR tarafından işsiz kalan vatandaşlara yönelik olarak verilen işsizlik maaşı başvuruları nasıl yapılır, işsizlik maaşı alma şartları nelerdir sorularının yanıtları haberimizde...

2030 TL İşsizlik Maaşı Başvuruları Nasıl Yapılır - İşsizlik Maaşı Şartları 2019

Kendi isteği dışında, işveren tarafından işten çıkarılmış vatandaşlara; İŞKUR tarafından işsizlik maaşı ödemeleri yapılıyor. İşsizlik maaşı alabilmek için belirli şartların karşılanması ve bu şartlar doğrultusunda başvuruların yapılması gerekiyor.

İşsizlik maaşı şartları neler? 2019 yılı işsizlik maaşı başvuruları

İŞKUR tarafından verilen işsizlik maaşıyla alakalı uygulanan şartlarda değişikliğe gidildi. 2019 yılı itibariyle bu şartlardan bazıları değiştirilerek iyileştirmeler gerçekleştirildi. İşsizlik maaşı alabilmek için gerekli olan 120 gün prim ödenmiş olması gerektiği yönündeki şart TBMM tarafından kaldırılarak, yeni haliyle düzenlenmiş oldu. İşsizlik maaşına başvuru yapacak olan adayların, başvurularını işsiz kaldıkları tarihten hemen sonra başvuru yapmaları kendi faydalarına olacaktır.

İşsizlik maaşı başvuruları nasıl ve nereye yapılıyor?

İşsizlik maaşı almak isteyen vatandaşlar, başvurularını İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine yapabilirler. Gerekli şartları taşımaları halinde vatandaşlar İŞKUR tarafından belirtilen belgeleri teslim ederek, işsizlik maaşlarını alabilirler. İşsizlik maaşı asgari ücretle birlikte yeniden düzenlendi ve 2030 TL olarak kayıtlara geçti. 2019 yılı itibariyle işsizlik maaşları bu tutar üzerinden hesaplanıyor. Asgari ücretin düzenlenmesiyle birlikte işsizlik maaşı da yeni tutar üzerinden hesaplandı. İşsizlik maaşına yönelik daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız yorumlar kısmından bizlere sorularınızı yöneltebilir, bilmek istediklerinizi ulaştırabilirsiniz. Tüm ekonomi haberleri, memur alımları ve çok daha fazlasından anında haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz. Uygulamalarımız ücretsiz olarak Android ve iOS uygulama mağazalarında kullanıma sunulmuş durumdadır.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 10:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Gürel
Ali Gürel - 3 yıl Önce

Benim 2083 gün primim var ben faydalanabilirmiyim

Erdem aşçı
Erdem aşçı - 3 yıl Önce

Merhabalar asgari ücretli çalışan biriyim sigortam ise en alt kademeden ödeniyor ve 5 aylık calisanim ve işten çıkarıldim benim bu durumda issizlik naasi kac tl alabilirim nasil hesaplaniyor bilgi alabilirmiyim

Songül gümüş
Songül gümüş - 3 yıl Önce

Gecen ay 805 lira issizlik ödemesi almistım. Bu ay 2030 mu alacagiz yoksa en yüksek tutar mi bu

Sibel gezer
Sibel gezer - 3 yıl Önce

9.ayda işsizlik almaya başladım 805 tl alıyorum bu ay ne kadar alacam acaba

Mesut Dürüst
Mesut Dürüst - 3 yıl Önce

Benim 600 günüm tamam ama 120 günü tamamlamadim için olumsuz msj geldi TBMM bu 120 gün şartını kaldırmış yeni düzenlemeyle bu durumda ben hak edermiyim.

Serhat Yıldırım
Serhat Yıldırım - 3 yıl Önce

28.12 2018 de basvurdum sonuclandi ama yeni maas mi alicam eski maas mi sistemde eski maas gosteriyo

Ayhan urun
Ayhan urun - 3 yıl Önce

2018 den issizlik alanlarada artis yansiyacakmi ???

Okan Usta
Okan Usta - 3 yıl Önce

Şuan faydalananlarında aldığı ücret güncellenecek mi ?


SIRADAKİ HABER