2021 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Bakan Selçuk'tan Yeni Açıklama!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk asgari ücretin belirlenmesine yönelik olarak bir açıklama yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşma yapan Bakan Selçuk'un açıklaması haberde.

2021 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Bakan Selçuk'tan Yeni Açıklama!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2021 yılı asgari ücret ne kadar olacağı konusunda bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk 2021 yılı asgari ücretin belirlenmesi için yaptığı açıklamada her iki tarafın da uzlaşı içerisinde ücretin tespit edilmesini dilediğini ifade etti.

Asgari Ücret İçin İlk Adım;

Türkiye Büyük Millet Meclisi plan ve bütçe komisyonunda başlayan Bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan Selçuk bir sunum gerçekleştirdi. Sosyal güvenlik kurumunun gelirlerinin 18 yılda giderlerini karşılama oranının yüzde 71'den yüzde 84'e çıkmasının beklediklerini ifade etti.

Bütçe Görüşmeleri;

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bütçe görüşmeleri başlıyor görüşmelerde Çalışma Bakanlığına bağlı, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye İş Kurumu bütçeleri için görüşmeler yapılacak.

Ayrıntılar geliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Alp
Hasan Alp - 2 yıl Önce

Ne hikmetse işveren ve devletin dediği oluyor işçi temsilcilerinin taleplerini hiçe sayıyorlar boş konuşuyorlar yani yapacakları %12 zam onuda yılbaşından sonra %40 olarak geri alırlar zaten

Zeynep ÇETİN
Zeynep ÇETİN - 2 yıl Önce

Bizim ülkemiz çok özel bir ülke fakat asgari ücret bu güzel ülkemize yakışmıyor lütfen adalet sağduyu empati