2021'de Asgari Ücret Kaç TL Olacak? 2720 TL Olacak Söylentileri Var

2021 yılına girmeye bir ay gibi bir süre kala asgari ücret kaç TL olacak, asgari ücrete yüzde kaç zam gelecek soruları gelmeye devam ediyor.

2021'de Asgari Ücret Kaç TL Olacak? 2720 TL Olacak Söylentileri Var

2021 yılına girmeye artık bir ay bir hafta gibi bir süre kala milyonlarca işçi asgari ücret yeni yılda kaç TL olacak, 2021 yılı asgari ücret kaç TL olacak, asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak gibi sorular gelmeye devam ediyor. İşçi sendikaları, iş verenler ve işçiler şimdiden söz hakkı isteyerek konunun tartışılmasını talep ederken kulislerden yeni bilgileri, iş verenlerden yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Peki asgari ücret 2021 yılında kaç TL olacak? Asgari ücretin 2720 TL civarında olacağına yönelik söylentiler var. Peki bu iddiaların kaynakları nedir?

İş Veren Şirketlerden Gelen Açıklama

Türkiye'nin bilindiği üzere bazı holdingleri ve iş verenleri 40 bin, 50 bin gibi dev bir istihdam olanağı sunmakta ve asgari ücretin kaç TL olması gerektiği konusunda söz hakkı durumuna kavuşmaktadır. İlgili şirket personellerinden gelen bilgilere göre asgari üzere yüzde 16 ile yüzde 18 bantları arasında zam yapılabileceğine yönelik değerlendirmeler bulunuyor. İki rakamın ortası yüzde 17 olarak zam alınırsa 2021 yılında asgari ücret 2 bin 719 TL olabilir.

2021 yılında asgari ücretin yüzde 16 ile yüzde 18 oranında artacağına yönelik iş verenlerden ifadeler var ancak henüz kesinlik kazanmadı. Asgari ücretin resmi olarak kaç TL olacağı Aile, Sosyal ve Çalışma Bakanlığının iş verenleri ile görüşmesi ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat vermesinden sonra duyurulacaktır.

YORUM EKLE