2020 TOBB Nefes Kredisi Nedir, Nefes Kredisi Veren Bankalar! Başvuru Şartları!

20 Bin Tl ile 100 Bin Tl 2020'de geri ödemesiz kredi başvurusu başladı! TOBB nedir? Nefes Kredisi nedir? hangi bankalar nefes kredisi veriyor? Başvuru şartları nedir? TOBB'a bağlı odalar ve borsalar hangileri! Faaliyet belgesi nasıl alınacak?

2020 TOBB Nefes Kredisi Nedir, Nefes Kredisi Veren Bankalar! Başvuru Şartları!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı odalara üye olan işletmeler Kobiler nefes kredisi kullanabilecek. Peki nefes kredisi nedir? Hangi bankalar verebilecek? TOBB’a üye nasıl olunur. Ziraat Bankası nefes kredisi verecek mi?

NEFES KREDİSİ VEREN BANKALAR BELLİ OLDU!

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu açıklamasında esnafa önemli bir müjdeli haberi verdi. Buna göre finansmanın yüzde 80’i hazine KGF destekli olan ve işletmelerin rahat bir nefes almasını sağlayacak olan destek için bazı şartlarda açıklandı. Buna göre öncelikle TOBB’a bağlı odalara üye olmak gerekli olacak. Üye olduğunu belirten belge ile birlikte Nefes kredisi veren bankalara başvuru yapılabilecek. Şuanda Denizbank’a başvuru yapıldığı bilinmektedir. Ziraat bankası, Halkbank, Vakıflar Bankaları’da bu kredi verip vermeyeceği yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor!

GERİ ÖDEME PLANI NEDİR?

2020 yılında herhangi bir ödeme yapılmayacak. Ana para faiz önemeleri ve masraf ödemeleri 2021 yılının başından itibaren başlayacak. Buna göre yıllık 7.5 faiz oranı olacak. Geri ödeme eşit taksitlerle yapılacak. 12 ay boyunca sürecek.

Ne kadar kredi kullanılabilecek? 50 Bin TL, 100 Bin Tl’ye kadar kredi kullanılabilecek. Bu miktar kobilerin bulundukları illere göre değişebileceği ifade ediliyor.

Nefes kredisi veren bankalar hangileri; Şuanda Denizbank tarafından verilecek. TOBB’a bağlı odalara üye olduklarını belirten belge ile başvuru yapılması gerekli olacak.

NEFES KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI VE BELGELER;

27 Nisan itibari ile bankaya başvuru yapılabilecek. cirosu 25 milyon TL altında olan işletmeler üye odlukları oda, borsalardan faaliyet belgesi almaları gerekli olacak. Faaliyet belgesi nasıl alınacak. Üyeni olduğunuz oda ve borsadan online olarak temin edilebilecek. Başka bir koşul ve şart aranmayacak.

27 Nisan2020 tarihinden itibaren başvurular Denizbank üzerinden yapılabilecek. Faaliyet belgesi odalar ve borsalar tarafından tamamından online olarak verilebilecek. TOBB’a bağlı 365 oda ve borsa bulunuyor. İlinizdeki TOBB’a bağlı odaları listelemek için https://www.tobb.org.tr/Sayfalar/IlBazindaOdaBorsaArama.php adresinden arama yapabilirsiniz.

TOBB Nedir? 5590 sayılı Kanun 8 Mart 1950 tarihli kanun ile yasal çerçeve kazanmıştır. Oda ve borsalar arsıdna birlik dayanışma saplanmasında, ticari ve sanayii’nin gelişmesini sağlamak ve mesleki faaliyetleri geliştirmek üyelerin birbiri ile olan ilişkilerin artması için kurulan bir birliktir. TOBB’a bağlı 365 oda ve borsa bulunur.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 02:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Haber 7 ekibi bunuda ulastirirmisiniz ilgili yerlere bireysel destek kredileri 1 Nisan'da müracaat etmişiz bugün ayın 27 si hala degerlendiriliyor ne zaman sonuclanacak cikanda 5 10 kişi ya böyle şey varmı hangi devirdeyiz sadece kanun cikarmayla olmuyor maalesef bu yüzden bizim sesimizo de duyurun cevremde ne kadar insan başvuruda bulundu hala dönüş yapılmadı şimdide esnaflara bu verilecek deniyr ölme essegim ölme sesimizi bı duyurun bankalar keyfi mi calisiyor

cihan
cihan - 2 yıl Önce

Yeter artık televızyonda söylenenle gerçek hayatta uygulanan aynı degıl hanı sırketlere destek verılecektı ! sırket olarak zıraat ve halk bankasına başvurduk 25 gun sonra haber geldı gecen senenın bılancosu zarar olduğundan red vermısler hanı dedım fırmalara destek verılcektı 2 aydır ofısımız kapalı ıs yapamıyoruz elemanlarımız var kıramız var odemelerımız var televızyonda destek verılıyor dıye umıtle başvurduk 25 gun beklettınız tvlerde dedıler dıye beklettık eleman cıkartmayada gıtmedık sımdı devletın bıze destegı bumu neden ozaman en bastan sefaf olup gecen sene bılancosu zarar olanlar krediye başvuramaz deseydıler bızde bankalarda zaman kaybetmez umıt bağlamazdık ona gore başka tedbirler alabilirdik. Bu nasıl goz boyama ! kısa calısma odenegıne başvurduk 20 gun oldu hala bır cevap yok turkıye ıs kurumu na ulasılmıyor telefonları sureklı meşgul! Hem eleman cıkrmayın fırmalara destek verecegız dıyorsunuz kredi destegı verılmıyor onuda gectım bıreysel başvuruyoruz bankalar normal kredı basvurusu gıbı davranıp red verıyor onuda gectık eleman ıcın kısa calısma odenegı dıyorsunuz çıkarmayın dıyorsunuz o odenektende ses seda yok eleman nasıl gecıncek bız nasıl odemesını yapıcaz en azından bastan çıkarsaydık elemanda ıssızlık maaşı alabılırdı onuda engelemıs oldunuz cok zekıce bır plan bravo hukumet !!! orta olceklı kucuk olceklı fırmaları olume batmaya terkettınız kredıyı alanlar kımler acaba cok merek edıyorum !! durumu ıyı olan buyuk fırmalara detske ama zorda olan fırmalara destek yok sanırım evde kal dıyorsunuz ınsanlar neyle gecıncek ! tvlerde 1000 tl bayram ıkramıyesı dedınız 500 tl anneme geldı ya artık tvlerde dedıgınızın sozunuzun erı olun her dedıgınızde bır hüsranla karşılaşmaktan bıktım! Bunu aynısını cımerede yazıyorum artık tvlerdekı denılenle gerçek hayatta uygulanan durum aynı degıl en azından herkese aynı degıl cok yazık.