2020 Ramazan ve Kurban Bayramında Engellilere İkramiye Varmı?

Bayram ikramiyesi ödemeleri kimlere yapılıyor? 2020'de Engellilere bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak mı? Bu konuda son gelişmeler ve detaylar haberimizde..

2020 Ramazan ve Kurban Bayramında Engellilere İkramiye Varmı?

İlk kez 2018 yılında başlatılan emeklilere bayram ikramiyeleri ile yılda 2 Bin Tl ödeme yapıldı. Ramazan ve Kurban Bayramlarında engellilere ikramiye var mı diye merak eden pek çok okuyucumuz mesaj yazarak bu konuda aydınlatılmasını istemektedirler.

BAYRAM İKRAMİYESİ;

Engelli vatandaşlara bayram ikramiyesi ödenmesi konusu pek çok kez TBMM gündeminde de konuşan konular arasında yer aldı. Adana Milletvekili İsmail Koncuk bayramlarda emekli ikramiyeleri ödemelerinin engelli vatandaşlara da yapılması gerektiğini ifade etmişti. 

İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/gundem/engellilere-1000-tl-bayram-ikramiyesi-destegi-geliyor-h26498.html

Bayram ikramiyesi ödenecek olan vatandaşlar şu şekildedir; Bağkur, SSK ve emekli sandığından emekli olanlar, geçici köy korucuları, Kıbrıs, kora ve istiklal gazileri, terörden zarar gören siviller ve hak sahipleri, vazife be harp malulleri, 1. derece şehit yakınları ve gazilere ikramiye ödemesi yapılıyor.

Engelli vatandaşlar zor şartlarda geçimlerini sağlamaktalar. 3 aylık engelli maaşı alan vatandaşlar bayram ikramiyesi ödemesi yapılmasını bekliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı engelli vatandaşların ve hane hakkında gelirin asgari ücretin 2/3 oranından az olması halinde evde bakım ücreti ödemektedir. Evde bakım ödemeleri her ay yapılmaktadır. 2020 Şubat ayında 981 27 Tl ödeme yapıldı. Tüm illerde hak eden vatandaşların hesaplarına ödemeler gerçekleşti. 

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk evde bakım ücreti alan vatandaşlar için bayram ikramiyesi ödemesi için çalışıldığını ifade etmişti. Bu konuda gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
muttalip erdal
muttalip erdal - 1 yıl Önce

engelli maaşlarını en az asgari ücret yapın lütfen

Zeynepmuti
Zeynepmuti @muttalip erdal - 2 hafta Önce

10000milaristiyoru

Cumali karagülle
Cumali karagülle - 1 yıl Önce

Engellilere hem bayram ikramiyesi hemde maaşlarınınenaz 1500 tl olmasını sayın cumhur

Vatandas
Vatandas - 1 yıl Önce

Yardim edin engellilere ikramiye onlarinda hakki

Hayriye civgin
Hayriye civgin - 1 yıl Önce

Engelli bakicilarina bayram ikramiyesi vermenizi istiyoruz

Mehmet Emin güçlü
Mehmet Emin güçlü - 1 yıl Önce

Özürlü maaşı az veriliyor bayram ikramiyesi alamıyoruz sayın cumhur başkanına rica ediyoruz dikkate alsın

Kazim keleş
Kazim keleş - 1 yıl Önce

Slm vekillerim engelli insanların maşıda zam batram ikramiyesi istiyoruz bizimse celiniz çözümüz var bakmakta olan sayın cumhurbaşkanım başkanımız sana sesleniyoruz biz engellilerinde gör duy

Cumali karagülle
Cumali karagülle - 1 yıl Önce

Yüzde kırk ve yüzde altmış dokuz arası engellilerin maaşı çok az maaşımızın asgari ücret olmasını sayın cumhur başkanımıza rica eder saygı selamlarımı sunarım

erol kutlu
erol kutlu - 1 yıl Önce

Bisiklet