2020'de Poşet Fiyatları 30 Kuruş Oldu Haberleri Yalanlandı!

2020 yılında poşetlerin yeni fiyatının 30 kuruş olduğuna dair basına yansıyan haberler yalanlandı. Fiyatlar 25 kuruştan devam edecek.

2020'de Poşet Fiyatları 30 Kuruş Oldu Haberleri Yalanlandı!

2020 yılına girilmesi ile gıda sektöründe ve bazı sektörlerde zamlar yapıldı. Geçtiğimiz sene alınan karar ile artık marketlerde satılan poşetlerinde 25 kuruş gibi bir rakama satılacağı belirtilmişti. Her ne kadar sosyal medyada ilgili konu çok sık gündeme gelse de geri adım atılmadı ve poşetler halen ücretli şekilde satılmaya devam etmekte olup sadece ince şeffaf poşetler marketlerde ücretsiz olarak verilmektedir. 2020 yılına girilmesi ile birlikte poşet fiyatlarının ne kadar olacağı, poşet fiyatına zam yapılıp yapılmayacağı büyük bir merak ile bekleniyordu. Basına sızan bazı haberlerde poşet fiyatına yüzde 20 zam yapıldığı ve 2020 yılına da marketlerin poşetleri 30 kuruşa satacağı belirtilmekteydi. Ancak ilgili konu hakkında kamuoyuna teyit eden açıklama yapıldı ve poşet fiyatlarının 25 kuruşta kalacağı belirtildi.

POŞETE ZAM YAPILMAYACAK

Poşet fiyatlarının 30 kuruş olduğuna dair çıkan haberlerin artması ve özellikle Twitter hashtag'lerinde trend olmasından sonra ilgili konu hakkında Çevre ve Şehircilik Bakan Yrd Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar resmi Twitter hesabından açıklama yaptı ve poşet fiyatlarının 2020 yılında da 2019 yılında olduğu gibi 25 kuruş olacağını belirtti. Yani poşet fiyatlarının arttığı yönünde yapılan haberler yalanlanmış oldu. Çevre ve Şehircilik Bakan Yrd Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayı hemen aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

YORUM EKLE