2020'de Ambalajlı Tüm Ürünlere Ekstra Katkı Payı Ödemesi Geliyor

Poşet uygulamasından sonra ambalajlı ürünler yani plastik şişeler, kutu içeçekler ve tüm ambalajlı ürünlere ekstra katkı payı ödemesi geliyor.

2020'de Ambalajlı Tüm Ürünlere Ekstra Katkı Payı Ödemesi Geliyor

2019 yılında Çevre Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda market poşetlerine 25 kuruş ücretin geldiği duyurulmuştu. İlgili konuda çok sık haberler yapıldı pek çok kişi market poşetlerin ücretli olmaması gerektiği yönünde söylemlerde bulundu fakat poşet ücreti 25 kuruşta sabitlenmişti. Buna göre 2020 yılı için ambalajlı ürünlere de katkı payının getirileceğine dair geçtiğimiz sene bir çok haber yapılırken bu haberler gerçekleşti. Buna göre poşet uygulamasından sonra ambalajlı ürünler için de ekstra katkı payı ödemesi getirilecek.

AMBALAJ ÜRÜNLERİNİN FİYATI ARTABİLİR

Yapılan çalışmalar doğrultusunda ambalajlı ürünler için devlet üreticisinden ya da ithalatçısından ekstra geri dönüşüm katkı payı ödemesi alacak. Bu ürünler toplanılıp, geri dönüştürüldüğünden dolayı bu ücreti devlet üreticiden ya da ithalat eden firmadan karşılayacak. Fakat firmalar ya da üreticiler devlete ekstra olarak geri dönüşüm ödemesi yapacağı için bu ücret oranında ilgili ürünlerine zam yapılması beklenmektedir.

Ambalaj ürünleri nedir? Ambalaj ürüleri ilgili ürünlerin tüketiciye korunarak verilmesi sağlayan maddelerdir. Örneğin plastik ürünleri, kutulu içecekler, kartonlu ürünler vb. gibi aklınıza gelen ürünün dış ortam ile ilgisini kesip sağlıklı şekilde tüketiciye ulaştırılmasını sağlanan her maddeye ambalajlı ürün denilebilmektedir. Bu ürünler içi devlete ekstra geri dönüşüm ödemeleri yapılacaktır.

Siz bu konu hakkında düşüncelerinizi yorum olarak aşağıdan paylaşır mısınız?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE